کد خبر: 2909

عضو انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از افزایش حداقل ۵ درصدی قیمت تمام شده تولید لوازم خانگی در پی مصوبه دولت برای تعیین نرخ محصولات پتروشیمی بر مبنای ارز آزاد خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ محمدرضا فریوری در گفت‌ و گو با فارس در مورد تأثیر تعیین قیمت محصولات پتروشیمی بر مبنای ارز آزاد بر تولیدات صنعت لوازم خانگی، اظهار داشت: این مسئله، هزینه تمام شده تولید لوازم خانگی را افزایش می‌دهد و تولیدکنندگان ناچارند که قیمت محصولات تولیدی خود را افزایش دهند.


وی ادامه داد: در صورتی که نتوانیم قیمت تولیداتمان را افزایش دهیم، با زیان‌دهی خاصی روبرو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه محصولات پتروشیمی نیز سهم قابل توجهی در تولید برخی لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر دارند، گفت: با افزایش قیمت هزینه‌های تولید، قیمت لوازم خانگی نیز باید افزایش یابد تا تولیدکنندگان قادر به ادامه تولید باشند.

فریوری در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود قبلاً عرضه محصولات پتروشیمی کم بوده و حال با تغییر نرخ این محصولات، عرضه آن نیز افزایش یافته است، گفت: این‌طور نیست، در گذشته نیز مشکلی در تأمین محصولات پتروشیمی چه از داخل و چه از خارج نداشتیم.

وی تأکید کرد: تصمیم اخیر در مورد تعیین نرخ محصولات پتروشیمی بر مبنای ارز آزاد، به بهای سودآورتر کردن شرکت‌های پتروشیمی انجام شده ولی به طور سلسله‌وار باعث افزایش قیمت تولیدات وابسته به این محصولات خواهد شد.

به گفته عضو انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی، اختلاف ۲۵ درصدی قیمت محصولات پتروشیمی بر مبنای ارز آزاد و مبادله‌ای، قیمت تولید لوازم خانگی را حداقل ۵ درصد افزایش می‌دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری