کد خبر: 2882

دولت با تعیین وظایف وزارت نفت جهت کاهش آلودگی هوا، این وزارتخانه را ملزم کرد که تا ابتدای آذرماه در پنج کلانشهر کشور ، سوخت با استاندارد یورو۴ توزیع شود.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، هیئت وزیران در جلسه ۲۴ فروردین ۹۳ به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و با استناد به اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، دستگاههای اجرایی را ملزم به مقابله موثر با آلودگی هوا طی زمان‌بندی تعیین شده کرد.


بر این اساس مقرر شد وزارت نفت طی سه ماه "افزودن حلالهای صنعتی تولیدی واحدهای پتروشیمی تحت عنوان اکتان‌افزا و پتروبنزین" را متوقف کند که به گفته مدیران شرکت ملی پالایش وپخش فرآوردههای نفتی ایران دریافت ریفرمیت از واحدهای پتروشیمی متوقف شده است.

همچنین طبق این برنامه باید سوخت با استاندارد یورو۴ و دیزل با گوگرد کمتر از ۴۰ قسمت در میلیون(۴۰ پی.پی.ام) در تبریز از ابتدای مردادماه ۹۳، در اصفهان و شیراز از ابتدای مهرماه ۹۳ و در اهواز و مشهد از ابتدای آذر ماه ۹۳، توزیع شود.

بر اساس برنامه مورد نظر وزارت نفت باید طی ۳۶ ماه،‌ حداقل در کلانشهرها سوخت مصرفی را مطابق با استاندارد یورو۴ و یورو۵ و سوخت مصرفی نیروگاهها را نیز مطابق با مصوبات شورای عالی حفاظت محیط زیست استانداردسازی کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری