کد خبر: 2706

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در جدید ترین گزارش خود از میزان رضایت مشتریان در رده قیمتی کمتر از ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد: پراید ۱۴۱ کمترین میزان رضایت را از آن خود کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، نتایج اندازه گیری رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری برای یازدهمین دوره متوالی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) در حالی انتشار یافت که خودروی پورشه کاین بالاترین میزان رضایت مشتریان از کیفیت محصول از آن خود نمود.


براساس این گزارش، طی مصاحبه ای که با ۲۷ هزار و ۵۸۹ نفر از خریداران ۴۹ خودروی سواری از ۱۳ شرکت عرضه کننده خودرو در شش ماهه دوم ۱۳۹۲ انجام شد، مشخص گردیدکه رضایتمندی مشتریان در شش ماهه دوم این سال در مقایسه با شش ماهه اول آن تغییر محسوسی نداشته است.

در این گزارش، میزان رضایت مشتریان از خودروهای سواری بر اساس شش دسته‌ی قیمتی (طبق آخرین قیمت های ارائه شده از سوی شرکت های عرضه کننده خودرو) تقسیم بندی شده است. بر این اساس در رده قیمتی کمتر از ۲۰ میلیون تومان که شامل خودروهای پراید می شود، پراید ۱۳۱ بیشترین میزان رضایت مشتریان و پراید ۱۴۱ کمترین میزان رضایت را از آن خود کرده است.

همچنین در رده قیمتی خودروهای ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان که بیش از ۵۸% سهم بازار را از آن خود کرده است، خودروی پارس تندر تولیدی در شرکت پارس خودرو بالاترین عدد رضایت مشتریان و خودروی تیبا پایین‌ترین رتبه را در میان خودروهای این دسته کسب نموده‌اند.

اندازه‌گیری رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۲ حاکی از آن است که بین خودروهای بازه قیمتی ۴۰ تا۶۰ میلیون تومان تندر ۹۰ اتوماتیک ایران خودرو، بین خودروهای بازه قیمتی ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان کیا پیکانتو و بین خودروهای ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هیوندا اکسنت بیش از سایر خودروهای هم رده خود در جلب نظر مشتریان موفق بوده اند.

در میان ۱۷ خودروی سواری لوکس رده قیمتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان که در این دوره مورد بررسی قرار گرفته است، نیز پورشه کاین و میتسوبیشی ASX به ترتیب دارای بالاترین و پایین¬ترین شاخص رضایت مشتریان از کیفیت خودرو می‌باشند.

همچنین از نظر شاخص رضایت مشتریان در میان خودروهای شاسی بلند موجود در این نظرسنجی پس از خودروی پورشه کاین که رتبه اول را کسب نموده است، به ترتیب خودروهای کیا موهاوی، رنو کُلئوس، سانتافه، هیوندا توسان، کیا اسپورتیج، میتسوبیشی ASX، ام‌وی‌ام ایکس ۳۳ و لیفان ایکس۶۰ قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش از بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از کلیه خودروهای صندوقدار و هاچبک، خودروی جولیتا با ۸۳۳ امتیاز در صدر جدول رضایتمندی مشتریان قرار گرفته است و در میان خودروهای تولید داخل نیسان تیانا با عدد رضایت ۸۰۱ بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است.

در این دوره پنج خودروی تندر ۹۰ اتوماتیک، بسترن، هیوندا اکسنت، هیوندا النترا و رنو کلئوس برای اولین بار مورد سنجش قرار گرفته و خودروهای ام جی ۵۵۰ ، هیوندا آزرا، هیوندا وراکروز، سوزوکی گرند ویتارا و کیا سورنتو به دلیل پایین بودن و یا عدم تولید و واردات از لیست این سری حذف گردیده است.

گزارشات نشان می دهد از خودروهای سواری تولید شرکت ایران خودرو، تندر ۹۰ با عدد رضایت ۷۳۰ از ۱۰۰۰ و پژو پارس با عدد ۶۴۶ از ۱۰۰۰ به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروها را در میان خودروهای تولید این شرکت کسب نموده اند. همچنین خودروهای سواری تولید شده در دیگر شرکت بزرگ تولیدکننده خودروی کشور، شرکت سایپا، خودروی تیبا با کسب ۶۳۲ از ۱۰۰۰ بالاتر از انواع پراید بالاترین رتبه را در تولیدات این شرکت کسب نموده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری