کد خبر: 2607

تشکیل تعاونی های جدید اعتبار برای گروه های مختلف شغلی امکان پذیر شد و متقاضیان تأسیس این نوع از تعاونی ها می توانند با مراجعه به ادارات تابعه این وزارتخانه در استان ها نسبت به انجام تشریفات تشکیل، اخذ مجوز و ثبت آنها اقدام نمایند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد: تشکیل تعاونی های جدید اعتبار گروه های شغلی امکانپذیر شد.

بر اساس اعلام این دفتر، متقاضیان تأسیس این نوع از تعاونی ها می توانند با مراجعه به ادارات تابعه این وزارتخانه در استان ها نسبت به انجام تشریفات تشکیل، اخذ مجوز و ثبت آنها اقدام نمایند.

براساس گزارش دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل این دسته از تعاونی ها که قبلا درچارچوب تفاهمنامه فیمابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی تا پایان ساماندهی آنها ممنوع اعلام شده بود با تصمیم جدید کارگروه مشترک بانک مرکزی و آن وزارتخانه میسر شده است.

برپایه این گزارش در حال حاضر قریب به یکهزار واحد تعاونی اعتبار که اعضا و سهامداران آنها را کارکنان دولت و کارگران واحدهای تولیدی و خدماتی تشکیل می دهند در کشور فعالیت می کنند که با توجه به مهلت های تعیین شده از سوی بانک مرکزی تا ۹۳.۰۵.۳۱ فرصت دارند مدارک خود را با شرایط عملیاتی و مالی اعلام شده آن بانک تطبیق دهند.

تعاونی های اعتبار یکی از مؤثرترین ابزارهای مالی و شبکه ای توزیع اعتبارات خرد به شمار می روند که اعضای این تعاونی ها صاحبان آن هستند و به دلیل دارا بودن ماهیت مردمی و کارگشایی و نقشی که در تأمین نیاز و ارتقا سطح معیشتی اعضای خود دارند، مورد اقبال عمومی هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری