کد خبر: 2406

خودروسازان از پذیرش شروط شورای رقابت و تلاش برای اجرایی شدن این شروط خبر می‌دهند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، شورای رقابت در کنار اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی شروطی را برای خودروسازان مطرح کرده است.

شورای رقابت علاوه بر شروط پنج گانه، ۱۵ مورد را نیز برای شفاف شدن قراردادهای فروش خودروسازان مطرح کرده است.

محمدعلی قادری - معاون فروش گروه خودروسازی سایپا - در این رابطه می‌گوید: مسلما خودروسازان نیازمند مشتریان خود هستند و باید برای جلب رضایت آن‌ها تلاش کنند.

وی با بیان این‌که سعی می‌کنیم تمام شروط مدنظر شورای رقابت اجرایی شود، خاطرنشان می‌کند: هم‌اکنون نیز برخی از موارد مدنظر شورای رقابت در حال اجراست و باقی موارد نیز اجرا خواهد شد.

معاون فروش گروه خودروسازی سایپا ادامه می‌دهد: به عنوان مثال در زمینه عدم اجبار مشتریان به تحویل یک خودرو به جای خودروی دیگر، هم‌اکنون نیز این کار صورت نمی‌گیرد به عنوان مثال در شرایطی که تولید مگان به خاطر تحریم با مشکل مواجه شده، مشتریانی که تمایل دارند می‌توانند خودروی جایگزین دریافت کنند.

وی اضافه می‌کند: برخی خودروها از جمله خودروهای کولیوس و اس ۳۰۰ به عنوان جایگزین مگان ارائه شده است اما مشتریان مختار به انتخاب این خودروها بوده و تا زمان تحویل خودروی مدنظر نیز جریمه تاخیر را دریافت خواهند کرد.

قادری تصریح می‌کند: ‌با توجه به آن‌که ادامه حیات خودروسازی مشروط به وجود مشتریان وفادار است تلاش می‌کنیم تمام شروط مدنظر شورای رقابت برای کسب رضایت مشتریان به خوبی اجرایی شود.

در این زمینه عبدالله بابایی - معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو - نیز می‌گوید: موارد مدنظر شورای رقابت برای اصلاح قراردادهای فروش لحاظ خواهد شد.

وی با بیان این‌که اقدامات برای اجرایی شدن شروط پنج گانه شورای رقابت آغاز شده است، خاطرنشان می‌کند: به عنوان مثال در تلاش برای رشد تولید و از بین بردن قیمت‌های حاشیه بازار هستیم.

بابایی ادامه می‌دهد: البته ما از قیمت‌های تعیین شده از سوی شورای رقابت راضی نیستیم و خواستار افزایش ۲۰ درصدی قیمت‌ها بودیم زیرا رشد پنج درصدی قیمتها با توجه به افزایش هزینه‌های تولید مناسب نیست.

وی اضافه می‌کند: با این حال با توجه به جایگاه قانونی شورای رقابت قیمت‌های اعلام شده از سوی این شورا و همچنین شروط مدنظر آن‌را اجرایی خواهیم کرد.

معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو تصریح می‌کند: با توجه به رشد تولید صورت گرفته، ظرف چند ماه آینده شاهد کاهش قابل توجه قیمتها در بازار آزاد خواهیم بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری