کد خبر: 2330

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه نوسازی تاکسی های فرسوده آغاز شده است گفت: عملیات نوسازی ۴ هزار تاکسی فرسوده شهر در حال انجام است و طی هفته های گذشته چند صد دستگاه از تاکسیهای جدید وارد ناوگان شده اند.

به گزارش قم خبر ، میثم مظفر در گفتگو با مهر با بیان این مطلب‌ اظهار داشت: ۱۷ هزار تاکسی فرسوده در شهر تهران وجود دارد که برخی از آنها عمر بیش از ۱۰ سال دارند و برخی با وجود عمر کمتر به دلیل مشکلات عدیده فنی قادر به اخذ برگه معاینه فنی نیستند و باید مورد نوسازی قرار گیرند.

وی ادامه داد: در فاز نخست ۴ هزار تاکسی فرسوده شهر نوسازی می شوند که تاکنون بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ تاکسی فرسوده مراحل ثبت نام، تکمیل پرونده، مراحل اسقاط خودروی فرسوده و تحویل خوردوی جدید را آغاز کرده اند. بخش قابل توجهی از این تاکسی ها نیز در مراحل پایانی روند نوسازی قرار دارند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه طی هفته های گذشته چند صد تاکسی پایه گاز سوز جدید تحویل تاکسیرانی شده است گفت: امید است طی سه ماه آتی روند نوسازی ۴ هزار تاکسی فرسوده شهر به اتمام برسد و خودروهای جدید تا پایان سال وارد عرصه خدمات رسانی به شهروندان شوند.

وی تصریح کرد: نوسازی ۴ هزار تاکسی فرسوده در گام نخست می تواند علاوه بر ارتقا سطح خدمات رسانی ناوگان تاکسیرانی، سبب کاهش آلاینده های زیست محیطی و آلودگی هوا شود. چنانچه پیش بینی می شود با نوسازی این تعداد تاکسی ۸ هزار تن از ذرات آلاینده محیط زیست کاهش یابد.

مظفر با بیان اینکه در مرحله بعد مقرر شده ۴ هزار تاکسی فرسوده دیگر نیز نوسازی شوند گفت: امید است روند نوسازی تاکسی های فرسوده با همین شتاب پیگیری شود تا بتوانیم عقب ماندگی های این بخش را جبران کرده و ۱۷ هزار تاکسی فرسوده پایتخت را به طور کامل نوسازی قرار دهیم.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، ورود تاکسی ها هیبریدی به ناوگان را از دیگر اقدامات موثر برای کاهش آلودگیهای زیست محیطی و ارتقا سطح خدمات رسانی دانست و گفت: توسعه کیفی ناوگان تاکسیرانی از مهمترین اقداماتی است که مدیریت شهری در دستور کار خود دارد تا به نقطه ای برسیم که سطح خدمات رسانی تاکسیها به شهروندان در شان آنها باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری