کد خبر: 2075

دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی به ارائه توضیحاتی پیرامون روند پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: وام‌ها طبق روال سال‌های گذشته اعطا می‌شوند.

به گزارش قم خبر، محمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برای هر استان سهمیه‌ای در نظرگرفته شده است که بازنشستگان بر اساس آن در کانون‌ها ثبت نام می‌کنند، اما تعداد وامهای قابل واگذاری چندان بالا نیست که همه بازنشستگان بتوانند از این وام استفاده کنند. به عنوان مثال سال گذشته از ۶۰ هزار بازنشسته یک استان، حدود ۱۴۰۰ نفر وام دریافت کردند.

دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چه کسانی برای دریافت وام در اولویت قرار دارند؟ اظهار کرد: هر کانون در استان خود شرایطی را معین کرده و سیاست هر استان‌ متفاوت است. برخی استان‌ها با قرعه کشی و برخی دیگر بر اساس ترتیب ثبت نام وام پرداخت می‌کنند؛ البته کسانی که سال‌های گذشته ثبت نام کرده‌اند از شانس بالاتری برخوردارند.

اسدی با بیان اینکه سال گذشته مبلغ این وام حدود یک میلیون تومان بود، گفت: امسال مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی به دومیلیون تومان افزایش یافته است.

تامین اجتماعی برنامه‌ای برای ارائه سبد کالای رمضان به بازنشستگان ندارد

وی در پاسخ به اینکه آیا تامین اجتماعی برنامه‌ای برای ارائه سبد کالا یا بن ویژه ماه مبارک رمضان دارد؟ گفت: تا کنون ندیده‌ام تامین اجتماعی سبد کالای ماه رمضان به بازنشستگان مستمری بگیر ارائه دهد، تنها یک سال سبد کالای عیدانه اعطا شد که دیگر تکرار نشد.

دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی افزود: در حال حاضر بن خوار و بار به بازنشستگان تامین اجتماعی اعطا می‌شود که قبلا ماهانه حدود ۲۲ هزار تومان بود و امسال به ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری