کد خبر: 2060

برای نخستین‌بار در کشور حرم مطهر حضرت معصومه (س) دارای ۳ شبکه مجزای کیفی آب شد. در این طرح شبکه‌های آب آشامیدنی، روشویی‌ها و دستشویی‌ها و همچنین شستشوی حیاط‌ها از یکدیگر جدا شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم استفاده بهینه از منابع آبی و اصلاح الگوی مصرف را از جمله اهداف این طرح برشمرد و با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن طرح تنوع کیفی آب در تمام کشور، خاطرنشان کرد: منطقی و عاقلانه نیست آبی که با هزینه بسیار زیاد به‌ منظور شرب مردم تولید می‌شود، به مصارفی همچون بهداشتی یا فضای سبز برسد.


توکلی‌ بینا با اشاره به صرفه‌ جویی در هزینه و بهینه‌ سازی مصرف با اجرای این طرح تاکید کرد: همچنین با اجرای این طرح، فشار آب در هسته مرکزی شهر به‌ ویژه هتل‌ها و مهمان‌ پذیرها بهبود می‌یابد.

وزیر نیرو نیز در جریان سفر هفته گذشته خود به قم، جداسازی شبکه‌های مختلف آب در حرم مطهر حضرت معصومه را اقدامی منطقی و گامی عملی در اصلاح الگوی مصرف دانست و گفت: این اقدام برای نخستین‌بار در کشور در حرم حضرت معصومه (س) انجام شده که امید است به الگویی برای کشور تبدیل شود.

حمید چیت‌ چیان ابراز امیدواری کرد این کار در آینده نزدیک ابتدا برای مکان‌های عمومی مانند مدارس و بیمارستان‌ها اجرا ‌شود.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سعیدی امام‌جمعه قم و تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) نیز با قدردانی از اجرای طرح تنوع محصول آب که در حرم حضرت معصومه از سوی شرکت آب و فاضلاب استان قم انجام شده است اظهارداشت: تفکیک آب برای مصارف مختلف کار معقولی است که به همت مسئولان از حرم مطهر حضرت معصومه (س) آغاز شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری