کد خبر: 15392

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اعلام همکاری ایران برای سرمایه‌گذاری هندی ها در بخش فولاد گفت: قرار است فعالیت آنها در داخل کشور کلید بخورد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، مهدی کرباسیان گفت: ایجاد کنسرسیوم های فروش مواد معدنی در شرایط پرنوسان بازارهای جهانی ضروری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر بخواهیم فعالیت ها دارای توجیه اقتصادی باشد، هر جار بخش خصوصی تجمیع ایجاد کند و کاری را از پیش ببرد، موفقیت آمیز است.

وی با بیان اینکه ایمیدرو با تشکل های بخش خصوصی همکاری های مطلوبی دارد و در این زمینه تفاهم نامه هایی امضا کرده است، گفت: تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت هم این است که با تعرفه حجم واردات را کنترل کند تا در زمینه هایی که توان تولید وجود دارد، به کشورهای دیگر امتیاز داده نشود.

کرباسیان در باره مذاکره ایمیدرو با سرمایه گذاران خارجی اظهار کرد: طی یک سال گذشته تعداد زیادی از هیات های خارجی و نمایندگان شرکت های معدنی جهان در مذاکرات خود با ایران آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در ایران اعلام کرده اند.

وی گفت: در حوزه فولاد، سنگ آهن، روی و آلومینیوم با قزاق ها در حال مذاکره جدی هستیم که چنانچه عملیاتی شود، نتایج بسیار خوبی دارد.

کرباسیان افزود: همچنین برای سرمایه گذاری هندی ها در زمینه فولاد اعلام همکاری کرده ایم و قرار است فعالیت آنها در داخل کشور کلید بخورد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری