کد خبر: 15034

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی از درآمدزایی ۲۴۶۶ میلیارد ریالی از محل قاچاق کالا و فروش طلا و جواهرات در سال جاری خبر داد.

به گزارش قم خبر ، اردشیر محمدی در گفت‌وگو با فارس‌، با اشاره به عملکرد یک ساله سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اظهار داشت: در حال حاضر بر اساس گزارش‌ها ۱۸۹۳ میلیارد و ۸۴۱ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۵۹ریال از اموال منقول طی ۱۲ ماه سال جاری به فروش رسیده است.


مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در مورد اموال غیرمنقول نیز گفت: در این بخش ۵۷۳ میلیارد و ۶۵ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۱۳۱ ریال از این اموال فروخته شده است.

وی با اشاره به موضوع سیف پرونده‌های اعاده‌ای تصریح کرد: این موضوع مربوط به بیمه، حمل‌ونقل و تحویل کالا در خشکی بوده که ارزش آن ۸ هزار و ۷۰۴ میلیارد و ۲۸۸ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۶۲۱ریال می‌شود و همچنین ارزش کارشناسی کالاهای انهدامی طی ۱۲ ماه سال جاری ۱۴۶ میلیارد و ۴۱۱ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۴۳۸ ریال بوده است.

وی با اشاره به کالاهای فروش رفته در بخش اموال منقول افزود: این کالاها شامل وسایل نقلیه،‌ پوشاک، کالاهای سریع‌الفساد، طلا و جواهرات،‌وسایل ارتباطی، لوازم اداری، منسوجات، لوازم یدکی، لوزام برقی و کیف‌ و کفش هستند.

این مقام مسئول افزود: همچنین به میزان ۲۲۹ میلیارد و ۷۳۹ میلیون و ۱۷۳ هزار ریال طلا و جواهر طی این مدت به فروش رسیده است.

به گفته محمدی مجموع فروش پرونده‌های قاچاق اموال منقول هزار و ۲۲۶ میلیارد و ۷۷۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۵۷۹ ریال بوده که فروش از محل این موضوعات در مجموع آن ۲ هزار و ۴۶۶ میلیارد و ۹۰۶ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۹۰ ریال است.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در مورد انهدام کالاهای دارویی و پزشکی قاچاق تصریح کرد: بارها از سازمان غذا و دارو درخواست شده تا نسبت به بررسی این کالاها اقدام کنند و همچنین قانون این اجازه را به سازمان می‌دهد، تا به مراکز مربوطه ارجاع دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری