کد خبر: 14875

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که توزیع سبدهای کالایی طبق وعده‌های داده شده به طور منظم انجام می‌شود، گفت: برای افزایش بهره‌وری و انجام فعالیت‌های مولد اقتصادی ۴ صندوق بازنشستگی فولاد، تأمین اجتماعی، عشایر و بازنشستگی کشوری به لحاظ سهامداری به جای ادغام فیزیکی تجمیع خواهند شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان دومین همایش جهت‌گیری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار شد به جمع خبرنگاران آمد و به سؤالات پاسخ داد.

وی در ابتدا با اشاره به اینکه توزیع سبدهای کالایی طبق وعده داده شده به طور منظم انجام می‌شود، اظهار داشت: شخصا به ۲ مرکز توزیع سبد کالا مراجعه کردم و از این جهت مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه صندوق‌های بازنشستگی تأمین اجتماعی، عشایر و روستاییان و فولاد برای افزایش بهره‌وری به لحاظ سهامداری ادغام خواهند شد، گفت: به جای ادغام فیزیکی این صندوق‌ها برای توسعه فعالیت‌ها و انجام اقدامات مولد اقتصادی این صندوق‌ها نه به لحاظ فیزیکی بلکه به لحاظ سهامداری ادغام شده و یک هلدینگ مشترک میان آنها ایجاد خواهد شد.

ربیعی با تأکید بر اینکه نسبت منابع و مصارف صندوق‌ها با مخاطره مواجه شده است، گفت: هم اکنون استخدام‌های دولتی کاهش یافته و خروجی‌ها افزایش داشته است و در کنار آن صندوق‌ها با چالش‌هایی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه طبق وعده رئیس‌جمهور موضوع صندوق‌ها در اولویت اول برنامه ششم توسعه‌ کشور خواهد بود، گفت: این صندوق‌ها همانند دیگر مسائل مهم کشور در اولویت اقدامات اقتصادی خواهند بود و قطعا حمایت خواهند شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات اخیر صندوق بازنشستگی فولاد تأکید کرد: با توجه به مسئولیتی که داشتم مشکلات صندوق فولاد را مد نظر قرار داده و در این خصوص تلاش کردیم نگرانی‌ بازنشستگان کاهش یابد بنابراین عقب‌ماندگی این صندوق از ۵ ماه به یک ماه رسیده و تنها حقوق باقی مانده اسفند ماه است که طبق برنامه‌ریزی‌ها پرداخت خواهد شد.

ربیعی گفت: بنا نداریم صندوق‌های چهارگانه (بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی، بازنشستگی فولاد و روستاییان و عشایر) با بخش خصوصی وارد رقابت شود بلکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده فعالیت‌های سودآوری در راستای حمایت از قشر زحمتکش کارگر و بازنشسته خواهد بود.

وی افزود: این صندوق‌ها به عنوان موتور محرکه رشد اقتصادی خواهد بود و یکی از استراتژی‌های مهم افزایش دخالت شرکای اجتماعی در صندوق‌ها است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری