کد خبر: 14816

هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از صبح امروز - ۱۸ اسفند - آغاز شد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز از ۸ صبح امروز در مصلای تهران آغاز شده و قرار است اخذ رای تا ساعت ۱۸ امروز ادامه داشته باشد.


بر این اساس اشخاص حقیقی و حقوقی که کارت عضویت معتبر اتاق بازرگانی را که حداقل یکسال از صدور آن گذشته باشد را داشته باشند، در انتخابات هشتمین دوره اتاق بازرگانی حق رای دارند و می‌توانند ۴۰ نفر را به عنوان نماینده بخش خصوصی در حوزه های بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی انتخاب کنند.

رای دهندگان برای انتخاب نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران می توانند حداکثر ۱۶ نفر را در حوزه بازرگانی، ۱۴ نفر را در حوزه صنعت، شش نفر را در بخش کشاورزی و چهار نفر را در حوزه معدن انتخاب کنند.

در هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی گروه‌ها و ائتلاف های مختلف رقابت فشرده ای را طی هفته های اخیر با یکدیگر برای حضور در پارلمان بخش خصوصی داشته اند.

ریاست نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی، بر عهده مجتبی خسروتاج - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت - است و طبق اعلام انجمن نظارت بر انتخابات، نتایج اولیه انتخابات بیست و سوم اسفند و نتایج نهایی بیست و هشتم اسفند ماه اعلام خواهد شد.

همچنین به غیر از تهران، از ساعت ۸ صبح امروز انتخابات اتاق بازرگانی در استان‌های مختلف سراسر کشور برگزار شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری