کد خبر: 14419

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت موادی را در جهت افزایش قیمت حامل‌های انرژی در لایحه به مجلس داده است گفت: مجلس بر روی افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی حساسیت دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نمایشگاه عکس استان کهکیلویه و بویر احمد که در محل دائمی نمایشگاه‌های خانه ملت برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید بودجه چه زمانی در مجلس پایان یافته و برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود گفت: فکر می‌کنم اواخر کار بررسی بودجه هستیم. الان بحث درآمدی را تمام کرده‌ایم و بخش هزینه‌ها هم تقریبا یک چهارمش انجام شده است.

وی ادامه داد: امیدوارم ظرف چند روز آینده بررسی بخش هزینه‌ای بودجه هم تمام شود. البته برخی موارد را هم که مراعا گذاشته‌ بودیم، آنها را هم تعیین تکلیف می‌کنیم.

لاریجانی در ادامه اظهار داشت: اگر همت‌ها در این زمینه برای بررسی بودجه قوی باشد، فکر می‌کنم تا پایان این هفته بررسی بودجه تمام شود. اگر هم تمام نشود اوایل هفته آینده مجبوریم که جلسه بگذاریم.

رئیس مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود بعضی قیمت‌ها مانند قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش خواهد داشت و برخی مسئولین نیز مصاحبه‌هایی انجام می‌دهند، نظر مجلس در این زمینه چیست، گفت: در کل مجلس بر روی گران کردن قیمت‌ها حساسیت دارد، در شرایط فعلی تا جایی که ممکن است ما از طرق دیگری مشکلات را حل می‌کنیم و برای تامین بودجه کشور منابع تولید خواهیم کرد.

وی همچنین در همین زمینه افزود: البته برخی از مواردی که تغییرات مختصری داشته در لایحه دولت بوده است و دولت پیشنهاد داده و به مجلس ارائه کرده و مجلس هم تصویب کرده است؛ در کل مراقبت برای اینکه یک جهشی در قیمت‌ها بوجود نیاید و کنترل شود هست.

لاریجانی در پایان به کاهش قیمت نفت اشاره و خاطر نشان کرد: البته مشکلاتی در زمینه فروش نفت و پایین آمدن قیمت آن وجود دارد، اما تلاش داریم از طریق مالیات‌ها منابع تامین شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری