کد خبر: 13528

وزیر اسبق نفت، با برشمردن الزامات رسیدن به «اقتصاد بدون نفت» گفت: باید به گونه ای عمل شود که طی ۲ تا ۳ سال، وابستگی به نفت را به صفر برسانیم.

به گزارش قم خبر؛سیدمسعود میرکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره الزامات تدوین بودجه سال آینده کل کشور در مجلس با توجه به شرایط منطقه و جهان اظهار داشت: امیدواریم در این رابطه به گونه‌ای عمل شود که با حرکت منظم، طی ۲ تا ۳ سال وابستگی به نفت را به صفر برسانیم.


وی افزود: این موضوع در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای «اقتصاد مقاومتی» و نیز در قانون برنامه پنجم توسعه مورد تأکید قرار گرفته و قطعاً در برنامه ششم نیز تکرار خواهد شد.

میرکاظمی درباره میزان توجه به این مساله در حال حاضر گفت: اگر دولت بخشی از کار را با کاهش هزینه های خود انجام دهد، قطعاً مفید خواهد بود؛ به ویژه اگر هزینه ها را ساماندهی کرده و در حوزه هزینه های جاری، انبساطی عمل نکند، می تواند کمک خوبی به این هدف کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر، در قانون هدفمندسازی یارانه ها نیز منابع خوبی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد تا بخشی از هزینه ها تامین شود؛ از سوی دیگر، باید بخش خصوصی را نیز فعال کنیم و پروژه های عمرانی را به آنها بسپاریم تا در این پروژه ها ذینفع باشند.

وی خاطر نشان کرد: به نظر من، با مجموع این سیاست ها می توانیم به سمت «اقتصاد بدون نفت» حرکت کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری