کد خبر: 13508

طبق آمار دولتی، خودروسازان سال گذشته برای حدود ۶۴ میلیون خودرو در آمریکا فراخوان دادند که دو برابر رکورد قبلی ثبت شده در سال ۲۰۰۴ بود.

آبه گزارش قم خبر به نقل از جهان نيوز، ماری که از سوی سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا منتشر شد یکی از بدترین سال‌ها برای ایمنی خودرو را به تصویر کشید که طی آن سوییچ‌های احتراق معیوب جنرال موتور و کیسه‌های هوای انفجاری تاکاتا میلیون‌ها راننده را واداشت برای تعمیر خودروهایشان به واسطه‌های فروش مراجعه کنند.


مارک رزکایند، رییس این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد این آمار نشان‌دهنده لزوم نظارت جدی و دقیق‌تر برای رفع نواقص ایمنی خودروهاست.

وی ماه گذشته اظهار کرده بود در سال ۲۰۱۵ با افزایش فشار رگولاتورها بر خودروسازان به منظور اقدام سریع‌تر در رفع مشکلات شناسایی شده، ممکن است تعداد بیشتری خودرو فراخوان شوند.

فراخوان شرکت‌های جنرال موتورز و تاکاتا پس از چند سال شکایت مصرف کنندگان و کشته‌های متعدد مربوط به نواقص ایمنی این شرکت‌ها که منجر به تحقیقات کنگره در مورد عملکرد سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا شد، اتفاق افتاد.

سوییچ احتراق معیوب جنرال موتورز تاکنون عامل ۵۲ مورد کشته در آمریکا شناخته شده و در ارتباط با کیسه هوای مرگبار تاکاتا چهار کشته تایید شده و مورد پنجم همچنان تحت تحقیقات قرار دارد.

آمار نهایی که برای سال گذشته منتشر شد نشان داد ۸۰۳ فراخوان برای ۶۳.۹ میلیون دستگاه خودرو انجام گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، حدود ۳.۵ میلیون خودروی سواری و کامیون تجاری سبک از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون تحت فراخوان قرار گرفته اند. پیش از سال گذشته، رکورد سالانه فراخوان‌ها به سال ۲۰۰۴ تعلق داشت که طی آن ۳۰.۸ میلیون خودرو فراخوان شده بودند.

با وجود رکورد بالای فراخوان‌ها در سال ۲۰۱۴، برآورد می‌شود که ۴۶ میلیون خودرو تا پایان سال گذشته بدون اینکه نواقصشان تعمیر شود در جاده‌های آمریکا بودند و پنج میلیون از این خودروها به مالک جدیدی واگذار شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری