کد خبر: 13231

یک خبرگزاری انگلیسی از دور زدن تحریم‌های غربی در بخش انرژی از سوی ایران و وجود شرکت‌های فراوان مشتاق خرید نفت تولید ایران در امارات متحده عربی خبر داد.

به گزارش قم خبر، فارس به نقل از رویترز خبرداد،  ایران با دور زدن تحریم‌های غرب و با کمک ده‌ها شرکت آمریکایی مستقر در امارات روزانه صدها هزار بشکه نفت به مشتریان خود می‌فروشد.

بنابراین گزارش، ایران در حال دور زدن تحریم‌های غرب و فروش صد‌ها هزار تن نفت خام به طور ماهانه از طریق‌ شرکت‌های نفتی مستقر در امارات متحده عربی از شرکای آمریکا است.

بر اساس این گزارش، با وجودی‌که تحریم‌های آمریکا و اروپا در سال ۲۰۱۲، واردات و خرید نفت ایران را جهت فشار بر این کشور در مذاکرات هسته‌ای منع کرده بود و واشنگتن حتی در این زمینه متحدان جهانی خود را برای ضربه زدن به خطوط کشتیرانی‌ بخش نفتی ایران تحت فشار گذاشته بود اما با این وجود ایران با استفاده از روش‌های ابداعی موفق به دور زدن تحریم‌ها شده است.

منابع مطلع نفتی همچنین مدعی شدند که ایرانیان با خاموش کردن سامانه‌های رهگیری، فروش نفت از کشتی به کشتی ، استفاده از بنادر دور افتاده در این زمینه و ترکیب نفت تولید ایران با محصول دیگر کشورها و با تغییر مشخصات ظاهری کشتی ، نفت تولید خود را با اسنادی که نشان می‌دهد نفت مذکور در عراق تولید شده است را به فروش می رسانند.

این منابع از بندر فجیره امارات متحده عربی و وجود واسطه‌های فراوان برای خرید نفت ایران خبر دادند و گفتند که واسطه‌ها متوجه ایرانی بودن حامل انرژی نیستند.

در خاتمه این گزارش آمده است: بر اساس ارزیابی‌های منابع فعال در بخش خرید و فروش نفت،صادرات نفت ایران در ماه اخیر حدود ۲ میلیون چهار صد هزار تن رسیده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری