کد خبر: 13209

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه فروش نفت توسط یک شرکت خارجی داستان مشابه بابک زنجانی است، گفت: اگر پول نفت به کشور بازنگردد هم چوب را خوردیم هم پیاز. یعنی هم نفت‌مان را دادیم و هم پولش را دریافت نکرده ایم

به گزارش قم خبر، موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با تسنیم در ارتباط با گزارش بانک مرکزی و وزارت نفت در خصوص میزان درآمدهای نفتی کشور در سال‌های ۹۲ و ۹۳، اظهار داشت: گزارش‌ها نشان می‌دهد ۴.۱ میلیارد دلار و ۱.۲ میلیارد دلار نفت ایران توسط یک شرکت خارجی به فروش رفته ولی منابع آن به حساب بانک مرکزی نیامده است.


وی با بیان اینکه فروش نفت توسط یک شرکت خارجی داستان مشابه بابک زنجانی است، افزود: البته این درحالی است که بابک زنجانی یک فرد ایرانی بود و اموال آن در داخل کشور وجود داشت اما هم اکنون یک فرد (شرکت) خارجی دور از دسترس نفت ایران را فروخته است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در صورتی که منابع نفتی به کشور بازنگردد مسئولان در دولت یازدهم باید پاسخگو باشند. البته احتمالاً ارقام دیگری هم فروخته شده ولی هنوز درآمد آن به کشور واریز نشده است.

ثروتی افزود: اگر پول نفت به کشور بازنگردد هم چوب را خوردیم هم پیاز. یعنی هم نفت‌مان را دادیم و هم پولش را دریافت نکرده ایم.

وی با اشاره به برداشت ۱.۲ میلیارد دلاری از بانک مرکزی در دولت یازدهم گفت: بانک مرکزی با این کار، پول چاپ کرده است که همین موجب تورم و افزایش فشار به روی مردم است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در واکنش به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر عادی بودن برداشت از حساب این بانک، تأکید کرد: نمونه این برداشت‌ها در دولت قبل هم سابقه نداشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری