کد خبر: 13192

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت:در طرحی که شهرداری تهران به کمیسیون عمران داده است،مبلغ ۳۰۰ تومان برای هر وسیله نقلیه برای تردد در پل صدر و تونل ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش قم خبر ، احمد دنیامالی در گفت وگو با تهران پرس، در خصوص لایحه اخذ عوارضی در ابتدای اتوبان و پل و تونل های شهر تهران و پیامدهایی که در جامعه خواهد داشت اظهار داشت:موضوع اخذ عوارضی از وسائل نقلیه تنها یک لایحه ای است که توسط شهرداری به کمیسیون عمران و حمل و نقل عمومی ارائه شده است.


وی در ادامه افزود: هیچ گونه چیپست برای دریافت عوارض از وسائل نقلیه در نظر نگرفته است.در صورت تصویب این طرح،صاحبان خودروها می بایست با دریافت برچسب های الکترونیکی و بدون ایجاد هرگونه ترافیکی از اتوبان ها و پل ها و تونل های کلانشهر تهران تردد کنند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل عمومی با بیان این که تا به الان میزان درآمدی که برای دریافت عوارض از خودروها برای شهرداری تهران مشخص نشده است خاطرنشان کرد:در طرحی که شهرداری تهران به کمیسیون عمران داده است،مبلغ ۳۰۰ تومان برای هر وسیله نقلیه برای تردد در پل صدر و تونل ها در نظر گرفته شده است.

دنیامالی در ادامه تصریح داشت:در همه جای دنیا این طرح اجرایی شده است و جزء درآمدهای پایدار شهرداری تهران است.در حال حاضر از هر ۳ نفر میانگین ۱ نفر دارای خودرو است که لازم است برای این افراد عوارض درنظر گرفته شود.

وی گفت:این که چرا بعضی از افرادی که صاحب خودرو نیستند،برای ساخت پل و تونل از جیب آن ها خرج شود کاری نادرست است.البته وزارت راه وشهرسازی نیز از سال ها گذشته اقدام به دریافت عوارض از وسائل نقلیه نموده است.پس چرا این موضوع در کلاشهر تهران اجرایی نشود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل عمومی در پاسخ به این سوال که آیا بستر اجرای دریافت عوارض از خودروها در تهران مهیا شده است و یا خیر اظهار داشت:همکارانمان درشهرداری تهران اعلام کردند که بستر اجرای آن بزودی با استفاده از دوربین های ثبت تخلف مهیا می شود.

دنیامالی در ادامه با اشاره به اینکه در احکام برنامه پنج ساله توسعه شهر تهران موارد زیادی مطرح شده، گفت: اجرای این موارد پیش بینی شده منوط به تایید و تصویب شورای اسلامی شهر تهران است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری