کد خبر: 12716

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از متوسط نرخ تورم در جهان در نوامبر ۲۰۱۴ اعلام کرد ایران با نرخ تورم ۲۰.۴ درصدی، چهارمین کشور با تورم بالا در میان ۶۴ کشور در حال توسعه است.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، بانک جهانی در جدیدترین برآورد خود از نرخ تورم در جهان اعلام کرد که نرخ تورم ایران در نوامبر ۲۰۱۴ به ۲۰.۴ درصد کاهش یافته است.


بر اساس این گزارش، نرخ تورم ایران در ماه اکتبر ۲۳.۱ درصد برآورد شده است.

بر اساس برآوردهای این نهاد بین‌المللی، متوسط نرخ تورم جهان در ماه نوامبر سال گذشته میلادی ۲.۸ درصد بوده است. به این ترتیب نرخ تورم ایران بیش از ۷ برابر نرخ تورم جهان در ماه نوامبر است.

ایران در بین ۶۴ کشور درحال توسعه مورد بررسی در این گزارش، جایگاه چهارم به لحاظ تورم بالا را در نوامبر ۲۰۱۴ اختیار دارد.

ونزوئلا با نرخ تورم ۷۲.۶ درصد در این ماه به عنوان پرتورم‌ترین کشور در حال توسعه شناخته شده است و پس از آن اوکراین با تورم ۲۷.۶ درصدی و غنا با تورم ۲۷.۱ درصدی قرار دارند.

همچنین نرخ تورم کشورهای توسعه یافته در نوامبر ۰.۴ درصد و کشورهای درحال توسعه ۷.۷ درصد اعلام شده است.

بر اساس برآوردهای این گزارش برای این ماه، ویتنام با تورم صفر، هیچ تورمی ندارد. برخی از کشورها نظیر آلبانی، مجارستان و بلغارستان، تایلند و لبنان تورمی منفی دارند.

همچنین نرخ تورم ماه نوامبر ۲۰۱۴ چین ۱.۱ درصد، اردن ۱.۶ درصد،‌ هند ۲.۶ درصد،‌ جمهوری آذربایجان ۲.۷ درصد، ترکیه ۳.۹ درصد، برزیل ۴.۴ درصد، ارمنستان ۷.۴ درصد و مصر ۱۱.۳ درصد برآورد شده است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری