کد خبر: 12238

دولت هند به منظور تقویت توان مالی خود قصد ندارد تخفیف مالیاتی برای خودروسازان را که مهلت آن در ۳۱ دسامبر به پایان می‌رسد، تمدید کند.

به گزارش قم خبربه نقل از ایسنا، یک مقام ارشد دولت هند به رویترز گفت: این کشور به تخفیف مالیاتی برای کالاهای مصرفی بادوام پایان می‌دهد.

این تصمیم در شرایطی صورت می‌گیرد که دریافت ضعیف مالیات در اقتصاد دچار کسادی هند، تلاش این کشور برای رسیدن به کسری مالی برابر با ۴.۱ درصد تولید ناخالص داخلی در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۱۵ را دشوار کرده است.

تخفیف مالیاتی نخستین بار در فوریه برای کمک به احیای فروش خودرو اعطا شد و بعدا تا پایان سال تمدید شد. خودروسازان امیدوار بودند این امتیاز که برابر با سه تا شش درصد از قیمت خودرو بدون در نظر گرفتن همه تعرفه‌ها بود، در سال نو ادامه پیدا کند.

فروش خودروی هند که در مدت هشت ماه از آوریل تا اکتبر ۳.۸ درصد افزایش یافت، به هدف فروش پنج تا ۱۰ درصد که جامعه تولیدکنندگان خودروی هند برای سال مالی ۲۰۱۵ تعیین کرده بود، نخواهد رسید.

از سوی دیگر افزایش هزینه‌های تولید باعث شد خودروسازان از جمله زیرمجموعه‌های هندی شرکت‌های جنرال موتورز، نیسان، هیوندای، بی ام و و ماهیندرا اند ماهیندرا افزایش قیمت از ماه آینده را اعلام کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری