کد خبر: 11955

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد ایران در ۱۱ ماهه ژانویه تا نوامبر سال جاری ۱۴.۹۷ میلیون تن فولاد تولید کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶ درصدی داشته است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد. 


تولید فولاد ایران که در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۴.۰۷۲ میلیون تن گزارش شده بود در ۱۱ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۴.۹۷ میلیون تن افزایش یافته است. 

تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۳ نیز با رشد ۶.۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۱۵.۴۲۱ میلیون تن رسید و ایران پانزدهمین فولادساز جهان در این سال شد. 

ادامه روند صعودی تولید فولاد ایران در حالی است که کشورهای غربی این صنعت را تحریم و فروش تجهیزات و مواد اولیه ساخت فولاد به ایران را ممنوع کرده‌اند. 

بر اساس این گزارش در نوامبر ۲۰۱۴ تولید فولاد ایران بالغ بر ۱.۴۵۹ میلیون تن بوده است که این رقم با رشد ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. ایران در نوامبر سال گذشته ۱.۳۷۵ میلیون تن فولاد تولید کرده بود. 

در نوامبر سال جاری میلادی ۱۳۰.۵۲ میلیون تن فولاد در جهان تولید شده است. تولید فولاد جهان در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲ درصدی داشته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری