کد خبر: 11860

نماینده تجاری روسیه در ایران در مصاحبه با خبرگزاری ریا نووستی اظهار داشت شرکت های نفتی روسی و غربی خواستار بازگشت به بازار ایران پس از لغو تحریم‌ها هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، آندره لوگانسکی، نماینده تجاری روسیه در ایران در مصاحبه با خبرگزاری ریا نووستی اظهار داشت شرکت های نفتی روسی و غربی خواستار بازگشت به بازار ایران پس از لغو تحریم‌ها هستند.

آندره لوگانسکی، گفت: بسیاری از شرکت‌های اروپایی و غربی در حال مذاکره برای بازگشت به ایران هستند چون نکات مثبت کار در ایران از جمله نیروی انسانی و برق ارزان در داخل این کشور، حمایت از سرمایه‌گذاری ها در قوانین داخلی و معافیت از مالیات‌ها را می‌بینند.

نماینده تجاری روسیه از پیش‌بینی مدت مذاکرات شرکت‌های روسی و خارجی درباره بازگشت به ایران خودداری کرد و گفت همه چیز وابسته به شرکت‌های مشخص است.

این پایگاه اینترنتی افزود: شرکت روسی لوک اویل در اواخر نوامبر در حال مذاکرات فعال با شرکای ایرانی برای از سرگیری کار در این کشور از جمله در میدان نفتی اَناران پس از لغو تحریم های بین المللی است.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران هم اعلام کرد، بازگشت به ایران را علاوه بر لوک اویل با نمایندگان شرکت های غربی بریتیش پترولیوم، شل و توتال نیز مورد بحث قرار داده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری