مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در تشریح اقدامات صورت گرفته در سفر استانی به گیلان و مازندران گفت: از امروز یکصد میلیارد تومان تسهیلات به مستمری‌بگیران و بازنشستگان واگذار می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سیدتقی نوربخش در آخرین روز از سفر خود به استان‌های گیلان و مازندران در جمع خبرنگاران به جمع‌بندی دستاوردهای این سفر استانی پرداخت و گفت: برای راه‌اندازی و احداث بعضی از پروژه‌های درمانی و بیمه‌ای در بازدید از مراکز سازمان تأمین اجتماعی به استان‌های گیلان و مازندران به همراه جمعی از معاونان سفر کردیم.

وی با اشاره به اینکه در این سفر با هماهنگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استانداران و فرمانداران به بررسی مشکلات موجود در بخش بیمه‌ای و درمانی پرداخته شد، گفت: ۵ پروژه بیمه‌ای و درمانی در آستانه اشرفیه، کیاشهر، بابلسر، آمل، بابل و ساری آغاز به کار کرد و سایر پروژه‌ها نیز مورد بازدید و یا احداث قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پروژه مرکز درمان قائمشهر در دهه فجر افتتاح می‌شود، گفت: در این سفر از شرکت چوکا (صنایع چوب و کاغذ) بازدید به عمل آورده شد و مسائل مربوط به تولید و ساماندهی این شرکت برای سودآوری در دستور کار قرار گرفت. ۵۳ درصد از سهام شرکت چوکا در اختیار سازمان تأمین اجتماعی است.

وی به دیدار با دو خانواده شهید در استان مازندران اشاره کرد و گفت: در این سفر با نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه استان‌های گیلان و مازندران نیز جلساتی برگزار شد و مشکلات بیمه شدگان این استان‌ها از طریق نمایندگانشان در مجلس مطرح شد.

در ادامه نوربخش به افزایش بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: دولت در دو قسمت ۳ درصد حق بیمه و حق بیمه رانندگان، قالیبافان و ...به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است و این بدهی مربوط به ۳ دهه گذشته است.

وی بیان داشت: اصل بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی تا پایان سال ۹۳ بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان است که با سود آن به ۹۰ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: دولت در تلاش است تا بخشی از این بدهی‌ها را پرداخت کند و سازمان نیز پیگیری می‌کند تا سالانه بخشی از این بدهی‌ها تهاتر شود.

نوربخش درباره قانون مشاغل سخت و زیان‌آور و استفساریه مجلس در این خصوص اشاره کرد و گفت: پس از پیگیری‌های لازم در حال تدوین بخشنامه‌ای هستیم که استفساریه مجلس را انجام دهیم.

وی به طرح تحول سلامت نیز اشاره کرد و گفت: سازمان در بحث طرح سلامت گام‌های بزرگی را برداشته است و پرداخت از جیب بیمه شدگان در مراکز دانشگاهی به کمتر از ۶ درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: در مرحله دوم نیز سازمان تأمین اجتماعی پیگیر است تا برای مستمری‌بگیران فرانشیز در مراکز طرف قرارداد از ۶ درصد به صفر برسد.

نوربخش گفت: از امروز تسهیلات وام‌های ضروری بدون سود و فقط با کارمزد به مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: در این خصوص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم و به افرادی که به این وام نیاز داشته باشند ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری