کد خبر: 11430

یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به هماهنگی اداره استاندارد و شرکت ملی پخش نفتی برای آزمایش محموله‌های بنزین وارداتی به کشور، گفت: تاکنون هیچ گونه محموله بنزین وارداتی به کشور به دلیل مغایرت با استانداردهای یورو چهار اتحادیه اروپا مرجوع نشده است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، وی با اشاره به واردات یک محموله بنزین آلوده توسط یکی از پالایشگاه‌های نفت کشور، تصریح کرد: این محموله دارای برخی از فلزات سمی و زیان آور همچون منگنز بوده است.

این مقام ارشد نفتی با تاکید بر اینکه هم اکنون این محموله بنزین آلوده وارداتی به طور کامل پلمپ شده است، اظهار داشت: علاوه بر این، در این محموله از ماده اکتان افزای MMT استفاده شده بود.

این مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه استفاده از ماده اکتان افزای MMT در ترکیب بنزین عرضه شده به داخل کشور توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ممنوع شده است، اظهارداشت: از مسئولان پالایشگاه وارد کننده این محموله بنزین وارداتی درخواست هر چه سریع تر این محموله آلوده بنزین وارداتی را به خارج کشور عودت دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری