کد خبر: 11377

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: یک سوم مصرف برق تنها به خاطر گرمایش است و این گرمایش طوری است که در تابستان پیک مصرف در روز داریم و اکنون پیک مصرف در شب است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس از قم، محمد هاشمی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه صنعت آب و برق مجموعه افتخار آفرین است، اظهار کرد: برق و آب دو شریان حیاتی زندگی است که وظیفه وزارت نیرو تولید این دو ماده افتخارآفرین است.

وی با بیان اینکه تابستانی را گذراندیم که دارای شدیدترین گرما و تاثیر نفوذ گرمایی بود گفت: ظرفیت نصب شده در کشور بالغ بر ۷۲ هزار مگاوات است و پیک بار در تابستان بالغ ۴۷ هزار مگاوات بود و اکنون پیک مصرف ۳۰ هزار مگاوات است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران خاطرنشان کرد: یک سوم مصرف برق تنها به خاطر گرمایش است و این گرمایش طوری است که در تابستان پیک مصرف در روز بوده و اکنون پیک مصرف در شب است.

وی ادامه داد: در تابستان در روز از ساعت ۱۱ تا ۱۵ و شب‌ها از ساعت ۲۱ تا ۲۳ بیشترین مصرف وجود دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: آب را نیز پشت سدها نگاه می‌داریم و انتقال می‌دهیم و نزدیک شهر تصفیه می‌کنیم و در لوله‌ها می‌آوریم که مردم استفاده کنند، البته برای این منظور نیست که مردم با آن ماشین بشورند و گل آب دهند.

وی عنوان کرد: اکنون فرهنگ و قیمت‌ها طوری است که مردم از این آب به طور مطلوب استفاده نمی‌کنند و در دنیا این گونه نیست، به عنوان مثال در صنعت برق ساعت ۶ بعد از ظهر فعالیت‌ها تعطیل می‌شود، در حالی که در ایران این گونه نیست.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران یادآور شد: روی دو المان مصرف آب و برق حساسیت داریم که باید مصرف آن بهینه شود و در این زمینه به بزرگان و آیات عظام و مراجع تقلید نیاز داریم تا در این زمینه توصیه‌های لازم را به مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه اکنون دنیا به سمت انرژی‌های جدید رفته است، گفت: این پیک را می‌توانیم به کمک مردم توسط انرژی‌های جدید کاهش دهیم و این سرمایه‌های مملکت در جاهای دیگر استفاده کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری