نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور گفت: قیمت ارز را با اراده سیاسی بالا بردند در صورتی که باید نرخ تورم تغییر کند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، اکبر ترکان، شامگاه سه شنبه در بندرگز گفت: ۱۲۱ پروژه توسط هیات دولت و استانداری گلستان بررسی و برای تامین بودجه برنامه ریزی شده اند.

وی به برخی طرح های پیشنهادی شهرستان اشاره کرد و گفت: در بازدید شهرستان برخی طرح ها ارائه شد که در پروژه های استان نیست و باید آن ها را دقیق بررسی کرد.

وی بیان کرد: وضعیت صنعتی بندرگز نسبت به شهرستان همسایه خود بهتر است و از ۸۰ واحد صنعتی ۶۵ درصد فعال هستند.

ترکان اظهار کرد: صنعت کشور چالش های جدی دارد که باعث شده علی رغم فعالیت سرمایه گذاران رونق نداشته باشد.

وی ادامه داد: در روزهایی که درآمد کشور خوب بود ارز را صرف خرید اجناسی کردیم که در داخل کشور داشتیم و به همین دلیل تولید کشور ضربه بزرگی خورد.

وی بیان کرد: به روش غیر اقتصادی قیمت ارز را پایین نگه داشتند و با واردات کالا به تولید کشور ضربه زدند.

ترکان خاطرنشان کرد: کاهش تورم و خروج از رکود باید با هم باشد.

وی تصریح کرد: نرخ سپرده ها و همچنین سود تسهیلات باید کمتر شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور اظهار کرد: دانشگاه های کشور هم کمی و مدرک گرا شده اند و نیاز است به سمت کیفی سازی و دانش بنیان شدن پیش برویم.

وی در ادامه به یکی از طرح های ورزشی بندرگز اشاره کرد و گفت: هزینه ای که برای آن شده و بودجه مجددی که درخواست شده بسیار زیاد و غیر منطقی است.

وی افزود: در مشارکت صنعت و بانک ها تنها صنایع هستند که برشکست می شوند و این نشان می دهد که مشارکتی وجود ندارد.

ترکان به احداث منطقه آزاد تجاری و راه آهن اینچه برون اشاره کرد و گفت: این طرح ها باعث رونق گلستان می شود.

وی از افتتاح بیمارستان بندرگز خبر داد و گفت: در حال حاضر تجهیزات این بیمارستاان باقی مانده و تا ۲۲ بهمن به بهره برداری می رسد.

وی همچنین از لایروبی و توسعه گردشگری اسکله بندرگز خبر داد و گفت: این شهرستان ظرفیت های گردشگری فراوانی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری