کد خبر: 11247

لحظاتی پیش با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دو فروند شناور مسافری ساخت داخل به ناوگان مسافری دریایی کشور افزوده شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، در حاشیه شانزدهمین همایش صنایع دریایی لحظاتی پیش با حضور محمد سعیدنژاد، معاون وزیر راه و شهرسازی دو فروند شناور مسافری ساخت داخل آب‌اندازی شد. این شناورهای تندروی مسافری ظرفیت ۵۷ نفر مسافر را دارد و با ۲.۴۷ آب‌خور تا سرعت ۱۸ تا ۲۰ نات حرکت می‌کند.

این شناورها در داخل از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است که هزینه ساخت هر یک از آنها ۵ میلیارد تومان است.

با اضافه شدن این دو فروند شناور جمع کل صندلی‌های ناوگان مسافری دریایی استان هرمزگان به ۳۸۸۱ صندلی افزایش یافت. این دو فروند شناور در مسیرهای بندرعباس - قشم تردد خواهند داشت.

شناورهای مذکور در شرکت مدکندبلو - قشم ساخته شده است که ۲۵۰ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی دارد با بهره‌برداری از این شناورها تعداد شناورهای فعال در مسیر دریایی بندرعباس به قشم و جزیره هرمز از ۳۹ فروند به ۴۱ فروند افزایش می‌یابد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این شناورها سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت آن است که مدت زمان تردد از بندرعباس به قشم را از یک ساعت به ۴۰ دقیقه کاهش می‌دهد.

شبکه‌بندی کف این شناورها به نحوی است که موقع صدمه دیدن این شناور غرق نشده و روی آب باقی می‌ماند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری