کد خبر: 11143

سرخابی‌ها روز شنبه برای واگذاری به بخش خصوصی قیمت‌گذاری می‌شوند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رییس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان اظهار داشت: با حضور دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد قیمت گذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شنبه آینده در دستور جلسه هیات واگذاری قرار گرفت.

پوری حسینی در مورد قیمت پایه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در این مورد هیات واگذاری است که تصمیم می گیرد. هنوز در این خصوص تصمیم گرفته نشده و پیش از تصویب هیات، هر گونه اظهارنظر غیر موجه و غیر مستند است.

رییس سازمان خصوصی سازی در مورد چگونگی شرکت در مزایده دو باشگاه بزرگ پایتخت گفت: مزایده در سازمان خصوصی سازی برگزار می شود. پیش از برگزاری هم ضمن اعلام زمان مزایده، قیمت پایه را هم اعلام می کنیم. واجدین شرایط می توانند در آن شرکت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اهلیت کسانی که برای مزایده ثبت نام می کند چگونه مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: این موضوع بستگی به مصوبه هیات واگذاری دارد اگر اهلیت خاصی را تصویب کند مزایده دو مرحله ای می شود. در یک مرحله اهلیت شناسایی می شود و در یک مرحله پاکت باز می شود ولی اگر اهلت خاصی تصویب نشود یک مرحله ای است و هرکس می تواند سپرده شرکت در مزایده را بدهد، قیمت خود را اعلام کند و پاکتش باز شود.

پوری حسینی اعضای هیات واگذاری که حق رای دارند را مرکب از وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر دادگستری، رییس اتاق تعاون، رییس اتاق بازرگانی معرفی کرد و گفت: تعدادی هم بدون حق رای شرکت می کنند مثل دو نماینده مجلس، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بانک مرکزی و رییس شورا که تنها ۴ نفرحق رای دارند.

رییس سازمان خصوصی سازی همچنین درباره حضور وزیر ورزش و جوانان یا نماینده ای از این وزارتخانه افزود: هر وزارتخانه ای که موضوع مزایده در مورد شرکتش مطرح می شود وزیر هم به عضویت هیات واگذاری در می آید اما حق رای ندارد. آقای گودرزی هم برای استقلال و پرسپولیس شرکت می کند.

پوری حسینی در خصوص علت حضور نماینده وزارتخانه بدون حق رای توضیح داد: بی تردید اظهارنظر نماینده حاضر برروی ۴ نفری که حق رای دارند اثر گذار است، یعنی زمانی که مخالفت خود را اعلام می کنند و آقایان وزیر که حق رای دارند این اظهار نظر را مورد بررسی قرار می دهند و نظر مربوطه را می شنوند بعد تصمیم گیری می کنند.

رییس سازمان خصوصی سازی در مورد امکان پخش زنده رادیو و تلویزیونی مراسم مزایده دو باشگاه استقلال پرسپولیس گفت: این موضوع متعارف نبوده و از نظر من اشکالی ندارد که انجام شود اما ملاحظه کاری هایی هم وجود دارد، به این شکل که وقتی مزایده در سازمان برگزار می شود اعلام برنده، دو یا سه روز بعد پس از استعلام و تایید به لحاظ مالی و اعتباری انجام می شود.

وی افزود: این موضوع توسط موسسه اعتبار سنجی که داریم پس از مزایده مورد بررسی قرار می گیرد و اگر فرد منتخب بدهکار سیستم بانکی باشد ما حق نداریم به او سهم بفروشیم. در واقع فردی که در مزایده شرکت می کند ما هیچ شناختی از او نداریم، فقط پاکت او را باز می کنیم و ممکن است بنا به دلایلی حق انعقاد قرارداد با او را نداشته باشیم. در این شرایط به نفر دوم مراجعه می کنیم. ما در برنامه زنده نمی توانم رسما اعلام کنیم که کدام یک از افراد به طور قطع برنده مزایده است ما تنها در جلسه مزایده معمولا صورت جلسه می کنیم نفر اول، دوم و سوم را انتخاب می کنیم.

پوری حسینی تاکید کرد: اگر در این نشست روز شنبه ۱۶ آذرماه برای قیمت گذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نتیجه مورد نظر گرفته نشد حتما در نشست دیگر که ۲۹ آذرخواهد بود کار را تمام کنیم همانطور که قبلا هم به افکار عمومی اعلام کردیم تا پایان آذر ماه هم اگهی خواهیم کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری