رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که به زودی اتفاقات مثبتی در عرصه بین‌المللی برای کشورمان خواهد افتاد، تاکید کرد: بانک‌ها باید برای برقراری ارتباط بین‌المللی آماده باشد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، ولی‌الله سیف در مراسم رونمایی از سامانه فروش اینترنتی ارز‌ مسافرتی بانک ملت با بیان این‌که باید تمامی بانک‌ها خود را به درجه بالایی از کارآیی برسانند، گفت: خوشبختانه ما در مذاکرات هسته‌ای روند مثبتی را طی کرده ایم و به زودی به نتیجه دلخواه خواهیم رسید، بنابراین باید بانک‌ها خود را به درجه‌ای از کارایی و مدرنیته برسانند تا در رقابت با بانک‌های خارجی و ارتباط با آنها جا نمانند.

سیف با اشاره به این‌که لغو تحریم‌ها و برقراری ارتباطات بین‌المللی دور نیست و می‌تواند در کمتر از هفت ماه تمدید‌شده مذاکرات رخ دهد، بیان کرد: بنابراین اگر قرار باشد که بانک‌های خارجی در ایران فعال شوند نمی‌دانیم که چقدر بانک‌های ما توانایی رقابت با آنها را دار هستند.

بانک‌ها همه با هم حرکت کنند

سیف همچنین با اشاره به این‌که از قدیم این باور غلط بین بانک‌ها وجود داشته که چقدر سپرده جمع‌ کرده‌ایم و کدام سپرده بیشتری داریم، گفت : اما امروزه زمان آن رسیده که بانک‌های خود را همه جانبه رشد دهیم.

رییس کل بانک مرکزی با استقبال از اقدام بانک ملت در راستای توسعه خدمات الکترونیک خود بیان کرد: ما در یک سال و نیم گذشته در بانک مرکزی تلاش کرده‌ایم تا برنامه‌های خود را به سمت تحولات اساسی در نظام بانکی پیش ببریم، بنابراین تمامی بانک‌ها باید با برنامه‌ریزی دقیق بتوانند در زمینه‌ی توسعه خدمات الکترونیک و اینترنتی به‌طور همزمان حرکت کنند.

ثبات و آرامش در بازار برقرار است

وی درباره‌ی شرایط موجود در بازار یادآور شد: خوشبختانه ثبات و آرامش در بازار برقرار است اما گاهی نوساناتی وجود دارد که طبیعی بوده و دوباره به ثبات بر می‌گردد.

توصیه سیف به بانک‌ها درباره نرخ سود بانکی

رییس کل بانک مرکزی همچنین با اشاره به جلسه اخیر خود با مدیر عاملان بانک‌ها خاطر نشان کرد: من در این جلسه نیز درباره‌ی نرخ سود بانکی به آنها تاکید کردم که نباید اجازه دهند بازار خارج از منطق پیش برود، بنابراین باید دقت نظر بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند که بانک مرکزی با اقدامات دستوری و خاص آنها را به نظم بکشاند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری