کد خبر: 10572

حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تهران با ۹ درصد کاهش در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته به ۴۳۵ میلیون متر مکعب رسیده است و گزارش‌ها حاکی از کاهش یک درصدی حجم آب ورودی به سدها است.

به ‌گزارش قم خبر به نقل از فارس، حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تهران ۳۹۸ میلیون مترمکعب گزارش شده است که این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، ۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

حجم آب موجود در مخزن سدهای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته ۴۳۵ میلیون مترمکعب ثبت شده بود، همچنین حجم آب ورودی به مخازن پنج سد تامین‌کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون با یک درصد کاهش در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، ۶۵ میلیون مترمکعب گزارش شده است.

میزان آب ورودی به مخزن این سدها در زمان مشابه سال آبی گذشته، ۶۶ میلیون مترمکعب بوده است.

از پنج سد تامین‌کننده آب تهران حجم آب موجود در مخزن سه سد روند کاهشی در مقایسه با سال گذشته داشته است به‌ طوری‌که هم‌اکنون حجم آب موجود در مخزن سد لار ۴۳ میلیون مترمکعب، سد امیرکبیر (کرج) ۹۱ و ماملو ۹۸ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

طبق این گزارش، حجم کنونی آب موجود در سدهای لار، امیرکبیر و ماملو به‌ترتیب ۴۳، ۱۵ و ۱۳ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری