کد خبر: 10564

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه تبصره ای در بودجه امسال تحت عنوان بند «د» تبصره ۱۱ در ستاد حوادث مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: در صورت تصویب این تبصره، به کشاورزانی که از حوادثی مانند خشکسالی یا سرمازدگی آسیب دیده‌اند، برای پرداخت بدهی هایشان سه سال استمهال داده می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، محمود حجتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای بدهی‌های معوق کشاورزانی که از حوادثی مانند سرمازدگی و خشکسالی دچار زیان شده اند، چه تدابیری اندیشیده شده است؟ افزود: بر مسائلی که متاثر از حوادثی مانند خشکسالی، سرمازدگی و مواردی از این دست بوده، دولت و مجلس تدابیر لازم را اندیشیده‌اند و بخشی از این بدهی ها از محل ماده ۱۰ و ۱۲ استمهال شد.

حجتی اضافه کرد: تبصره ای تحت عنوان بند «د» تبصره ۱۱ در بودجه امسال در ستاد حوادث مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم این تبصره با هماهنگی هایی که با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری انجام شده است، چهارشنبه هفته جاری در دولت مطرح شود و به تصویب برسد.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه این تبصره به دولت اجازه می دهد هیات‌هایی را در سطح شهرستان‌ها و فرمانداری‌ها تشکیل دهند، ادامه داد: این هیات‌ها بررسی می کنند اگر کشاورزانی به دلیل مسائل ناشی از خشکسالی و... نتوانستند قسط‌هایشان را بپردازند، به شکلی که اشاره کردیم سه سال استمهال به آنها داده می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری