کد خبر: 10501

نشست «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران» دوشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۳ در پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی همراه با اکران مستند «فاکتور صوری» برگزار می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از سفیرفیلم، پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به برگزاری نشستی با عنوان «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران» همراه با نمایش مستند «فاکتور صوری» نموده است.

این نشست در روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۳ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، نماینده مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کارگروه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا، امیرحسین امین‌آزاد، مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی، کوروش پرویزیان، مدیر عامل بانک سینا و کامران ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود.

یکی از مشکلات کنونی نظام بانکی، پدیده‌ای به نام «فاکتور صوری» است. وجود برخی ضوابط دست و پاگیر اعطای تسهیلات و ضعف نظارت از یک سو و استفاده ناصحیح برخی مشتریان از سوی دیگر موجب می‌شود که برخی متقاضیان تسهیلات، بنا به هر دلیلی جهت دریافت تسهیلات، فاکتور صوری یا ساختگی به بانک ارائه کنند. از این‌رو ضروری به نظر می‌رسد که علل و ریشه‌های بروز این پدیده، سهم بانک‌ها در گسترش آن و راهکارهای بهبود این عارضه در نظام بانکی در یک نشست تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

براساس این گزارش، حضور در این جلسه برای کلیه افراد، رایگان و منوط به ثبت نام با شماره تلفن ۸۸۶۵۷۳۹۵ می‌باشد و با توجه به محدودیت مکان، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت‌نام نمایند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری