یک پایگاه خبری-تحلیلی آمریکایی گزارش داد که ایران برای کاهش ریسک اقتصادی ناشی از نوسان قیمت نفت در ماه‌های اخیر تلاش‌هایی را انجام داده و آسیب پذیری اقتصاد ایران کاهش یافته است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، پایگاه خبری - تحلیلی المانیتور گزارش داد که ایران برای کاهش ریسک اقتصادی ناشی از نوسان قیمت نفت در ماه‌های اخیر تلاش می‌کند.

این گزارش با اشاره به اینکه کاهش قیمت جهانی نفت تردیدهایی را درباره موقعیت مالی دولت ایران ایجاد کرده است تصریح کرد که با نگاهی واقع بینانه به وضعیت مالی دولت و تجارت و بخش‌های اقتصادی مرتبط با آن نشان می‌دهد که آسیب پذیری ایران از نوسان قیمت نفت به طور چشمگیری کاهش یافته است.

المانیتور با رد برخی گزارش‌های رسانه‌ای درباره اینکه بودجه ایران با نفت به قیمت ۱۴۰ دلار برای هر بشکه تنظیم شده تاکید کرد که این گزارش ها برای فریب مخاطبان است.

این پایگاه خبری - تحلیلی آمریکایی در ادامه تصریح کرد: اینجا چند حقیقت وجود دارد، اول اینکه بودجه براساس میانگین ۱۰۰ دلار برای هربشکه و صادرات روزانه یک میلیون بشکه تنظیم شده که این نشان می‌دهد که ایران به درامدی معادل ۳۶ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی خود برای یکسال حساب کرده است. همچنین در این بودجه روزانه ۲۹۷ هزار بشکه صادرات گاز در نظر گرفته شده است که به این مزان باید میزان فروش به پتروشیمی‌های داخلی را هم می‌شود اضافه کرد.‌

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری