کد خبر: 10389

به دنبال سقوط قیمت جهانی نفت، متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه اکتبر ۲۰۱۴ با کاهش ۱۱.۵ دلاری نسبت به ماه قبل از آن مواجه شد و به ۸۴.۶۱ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه اکتبر۲۰۱۴ برابر با مهر ۹۳ با ۱۰.۹۲ دلار کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۸۵.۰۶ دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت اوپک در ماه سپتامبر برابر با ۹۵.۹۸ دلار معامله شده بود. تمامی نفت‌های این سازمان در ماه اکتبر باکاهش قیمت مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه اکتبر ۸۴.۶۱ دلار در هر بشکه گزارش شده که نسبت به ماه قبل از آن ۱۱.۵۳ دلار کاهش داشته است.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۱۰ ماه نخست سال جاری میلادی نیز ۱۰۱.۸۱ دلار در هر بشکه اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۵۱ دلار کاهش داشته است.

قیمت سایر نفت‌های اوپک در ماه اکتبر امسال به ازای هر بشکه به این شرح بوده است: نفت سبک عربستان ۸۵.۹۳ دلار، نفت سبک عراق ۸۳.۵۷ دلار، نفت بونی‌لایت نیجریه ۸۸.۵۱ دلار، ‌سیدر لیبی ۸۶.۳۱ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۸۶.۷۸ دلار، نفت صادراتی کویت ۸۳.۹۹ دلار، نفت مارین قطر ۸۶.۱۴ دلار، مری ونزوئلا ۷۶.۱۷ دلار، موربان امارات ۹۸۹.۱ دلار، اورینت اکوادور ۷۶.۸۴ دلار و صحرای الجزایر ۸۷.۶۱ دلار.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه با کاهش ۹.۸۹ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۸۷.۴۱ دلار در هر بشکه رسید. نفت سبک آمریکا نیز با کاهش ۸.۹۳ دلاری در برابر ۸۴.۴۳ دلار در هر بشکه معامله شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری