کد خبر: 10162

مدیرعامل اتحادیه سراسری فراورده‌های لبنی گفت: در صورتی که کارخانجات شیرخام را ۱۴۴۰ تومان خریداری کنند، حدود ۲۶ درصد به قیمت تمام شده تولید آن افزوده می‌شود.

به گزارش قم خبر ؛ محمدرضا اسماعیلی در گفتگو با مهر با بیان اینکه مردم توان خرید لبنیات با قیمتی بیش از قیمت‌های فعلی را ندارند، اظهار داشت: باید دید دولت چه سیاستی راجع به این موضوع اتخاذ می‌کند. در جلسه‌ای که بین مسئولان دولتی، دامداران و صنایع لبنی برگزار گردید، صحبت‌هایی شد که قیمت شیرخام ۱۴۴۰ تومان باشد و دولت مابه‌التفاوت آن را به دامداران یا به کارخانجات صنایع لبنی بپردازد.

وی با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی گرفته نشده و همه چیز در حد صحبت بود، افزود: ۷۰ درصد قیمت تمام شده تولید فراورده‌های لبنی وابسته به بهای شیرخام است و در صورتی که کارخانجات این محصول را ۱۴۴۰ تومان خریداری کنند، حدود ۲۶ درصد به قیمت تمام شده تولید آن افزوده می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری فراورده‌های لبنی اضافه کرد: در حال حاضر شیرخام با کیفیت، با بارمیکروبی زیر ۱۰۰ هزار و چربی ۳.۲ درصد ۱۲۵۰ تومان از دامداران خریداری می‌شود.

اسماعیلی در رابطه با احتمال افزایش دوباره قیمت لبنیات، افزود: پیش از این نیز بهای این محصولات ۱۵ درصد گران شده بود، ضمن اینکه قرار است ما با مسئولان وزارت جهادکشاورزی جلسه‌ای داشته باشیم، حرف‌های خود را به آنان منتقل و این مسایل را بررسی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت لبنیات به صلاح مملکت نیست، اضافه کرد: این محصولات سلامتی مردم را تضمین می‌کنند. علاوه بر این، ما میان دامدار و مصرف کننده قرار گرفته‌ایم و درد هر دو گروه را می‌فهمیم. تولید باید برای دامدار صرفه اقتصادی داشته باشد که سرپا بماند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری