کد خبر: 99

مدیرکل اوقاف قم گفت: رسول اکرم (ص) فرمودند من مبعوث شدم تا کرامت‌های اخلاقی را در جامعه حاکم نمایم و مامورم تا فطرت بشر را شکوفا کنم.

حجت الاسلام شوذب شیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر، درباره بعثت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: هدف نهایی در بعثت انبیا الهی تعلیم و تربیت و تزکیه نفوس بشر بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، هدف از بعثت انبیا الهی را تکامل بشر عنوان کرد و افزود: حکمت مبعوث شدن پیغمبران الهی برای تکامل بشر است تا استعدادهای خدادادی بشر با بعثت انبیا شکوفا و به جایگاه اصلی خود برسد.

وی با تشریح زمان بعثت رسول گرامی اسلام (ص) تصریح کرد: پیامبر در سرزمینی مبعوث شد که منحط‌ترین افراد زمانه در آنجا بودند و خداوند رسالت پیامبر را از‌‌ همان مکا و با شخصی از‌‌ همان مردم آغاز کرد.

حجت الاسلام شیری با بیان اینکه برای پی بردن به عظمت مبعث باید آن برهه را واکاوی کرد، گفت: در آن دوران که دختران را زنده به گور می‌کردند، قتل و غارت و جنایت بیداد می‌کرد و بشر فرو رفته در شهوات و غرق در جهالت‌ها بود و حیاتی برای بشر نمانده بود در چنین شرایطی خداوند پیامبر اسلام را برای نجات انسان‌ها مبعوث کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) اصل بشریت و نفوس انسانی را احیا کرد و با احیای محتوای دینش عالیترین برنامه‌ها و قوانین بشری را برای انسان‌ها به ارمغان آورد.

وی با اشاره به اینکه قوانین اسلام پس از هزاران سال هنوز مترقی‌ترین قوانین بشری است، بیان کرد: بشر اگر با عقل بنگرد می‌بیند که دین اسلام بر همه ادیان غلبه دارد.

حجت الاسلام شیری درباره وظایفی که خداوند بر عهده پیامبر خاتم (ص) نهاد، اظهار کرد: پیامبر بشر را با خالق یکتا هماهنگ و بین بشریت عدالت را برقرار کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: رسول اکرم (ص) فرمودند من مبعوث شدم تا کرامت‌های اخلاقی را در جامعه حاکم نمایم و مامورم تا فطرت بشر را شکوفا کنم.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین سهل است، افزود: بعثت پیامبر اسلام خانواده را در زندگی بشر احیا کرد و این به معنای نجات بشر است چرا که با احیا خانواده اجتماع احیا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: با احیا نظام خانواده اخلاق بر بشریت حاکم می‌شود و با حاکم شدن اخلاق و احکام دین، سیاست‌ها اجتماعی بنیانگذاری می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری