کد خبر: 9885

حجم آب موجود در مخازن سدهای تامین‌ کننده آب استان تهران به ۴۰۱ میلیون مترمکعب رسید؛ در عین حال میزان آب موجود در سدهای لار، کرج و ماملو نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، وزارت نیرو اعلام کرد: از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۳) تاکنون، حجم آب ورودی به سدهای استان تهران ۴۳ میلیون مترمکعب بوده که این رقم در مقایسه با ۴۵ میلیون مترمکعب ورودی آب در زمان مشابه سال آبی گذشته، ۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تامین‌ کننده آب استان تهران ۴۰۱ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با رقم ۴۶۴ میلیون مترمکعب آب موجود سدها در زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.

از ابتدای مهرماه امسال تاکنون میزان آب ورودی به سد لار ۱۸ میلیون مترمکعب، طالقان ۸ میلیون مترمکعب، امیرکبیر ۱۲ میلیون مترمکعب، ماملو و لتیان ۵ میلیون مترمکعب بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۶، ۷، ۱۲ و ۵ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

بر این اساس، از ۵ سد تامین‌ کننده آب تهران حجم آب موجود در مخزن ۳ سد روند کاهشی داشته است؛ به‌ طوری‌ که هم‌ اکنون حجم آب موجود در مخزن سد لار ۲۰ میلیون مترمکعب، سد امیرکبیر (کرج) ۹۴ و ماملو ۹۷ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

طبق این گزارش، حجم کنونی آب موجود در سدهای لار، امیرکبیر و ماملو به‌ ترتيب ۵۱، ۱۵ و ۱۳ درصد در مقايسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است. این درحالی است که در سال گذشته ذخیره آب این سدها به‌ ترتیب ۵۱، ۱۱۹ و ۱۱۲ میلیون مترمکعب بوده است.

حجم آب موجود در سد طالقان نیز در زمان حاضر ۱۵۴ میلیون مترمکعب و سد لتیان ۳۵ میلیون مترمکعب ثبت شده که این سدها نیز در زمان مشابه سال گذشته به‌ ترتیب ۱۵۳ و ۲۸ میلیون مترمکعب آب داشته‌ اند.

طی روزهای گذشته نیز وزارت نیرو از آبرسانی اضطراری از سد ماملو برای تامین آب شرب مورد نیاز در شرق تهران خبر داده بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری