کد خبر: 9857

رئيس قرارگاه عمار:

رئیس قرارگاه عمار با تاکید براینکه وجود شاخص و الگو برای شناخت خط حق از باطل می‌تواند راهگشا باشد، افزود: صحنه کربلا مقاومت در برابر ظلم و ستم بود حضرت سیدالشهدا (ع) از آغاز با سینه سپر کردن دربرابر باطل ایستادند و به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام مهدی طائب در گفت‌و‌گو خبرنگار قم خبر، با اشاره به کارکردهای سیاسی عاشورا با گذشت سال‌های متمادی اظهار کرد: ما در روند تحولات اجتماعی و درگیری‌هایی که به وجود می‌آید اعم از درونی و بیرونی با نقاطی برخورد می‌کنیم که راه مجهول و مشتبه می‌شود و تصمیم گیری در این زمان‌ها اگر خط عمل معلوم نباشد بسیار سخت می‌شود.

رئیس قرارگاه عمار با تاکید براینکه وجود شاخص و الگو برای شناخت خط حق از باطل می‌تواند راهگشا باشد، افزود: صحنه کربلا مقاومت در برابر ظلم و ستم بود حضرت سیدالشهدا (ع) از آغاز با سینه سپر کردن دربرابر باطل ایستادند و به شهادت رسیدند.

کار‌شناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه در برخی تهاجمات ظالمان علیه مظلومان شاهد عدم مقاومت مظلومان هستیم، عنوان کرد: در بسیاری از موارد در مقابل نارسایی‌های اجتماعی دسته‌ای خود را کم می‌دانند در برابر دشمن در حالی که قران می‌فرماید از کمی جمعیتتان نهراسید، پذیرش این موضوع در عمل و واقعیت سخت می‌شوداما در عاشورا این ماجرا را دیدیم که یک جمعیت انبوه در برابر گروه اقلیت آمدند اما این اقلیت بود که در تاریخ ماندگار شد.

وی با بیان اینکه وقتی به صحنه عاشورا نگاه می‌کنیم سپاهیان در برابر امام حسین (ع) آدم بودند که این جمعیت کثیر با انتخاب خط باطل خود را به نابودی کشاندند، عنوان کرد: عاشورا تابلوی زیبایی است که می‌تواند انسان را از افتادن در ورطه باطل‌‌ رها کند.

حجت الاسلام طائب خاطرنشان کرد: یزدیان غرق دنیا شدند، آن‌ها تلاش نکردند حق را بشناسند و به آن عمل کنند بنابراین این ننگ تاریخی برایشان رقم خورد.

رئیس قرارگاه عمار خاطرنشان کرد: در مقابل جبهه باطل، تعدادی راه حق برای آن‌ها روشن بود اما احساس کردند اگر حق را تایید کنند باید سختی بکشند از همین رو باطل را‌‌ رها نکردند، عده‌ای هم در توسعه طلبی گیر کردند؛ مثل عمر سعد به طمع ملک ری با اینکه حق را می‌شناخت و برای او روشن بود آن زیاده خواهی ناحق آینده ننگین و عذاب ابدی برای او رقم زد.

استاد حوزه با تاکید براینکه تاریخ کهنه نمی‌شود اگر برای عبرت و درس باشد، خاطرنشان کرد: در تاریخ زمان معنا ندارد اگر برای عبرت باشد آنچه در عاشورا رخ داد در بین انسان‌ها و از روی اختلاف سلیقه و خواست انسان‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: درست است که واقعه عاشورا با ما فاصله زمانی دارد اما مبانی واقعه با ما فاصله ندارد‌‌ همان اتفاق عاشورا همین امروز هم وجود دارد در دو خط درست و غلط، مهم این است که این تابلو درست ترسیم شود و گرنه تاریخ برای انسان کهنگی ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری