کد خبر: 957

مسئول قرارگاه عمار:

مسئول قرار گاه عمار با اشاره به تلاش برای فراهم کردن مقدمات ظهور، گفت: ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا زمینه‌های ظهور فراهم شود، البته به نظر من رویش های فعلی برای ظهورمناسب بوده است.

به گزارش قم خبر ، حجت الاسلام مهدی‌طائب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم‌در قم، با اشاره علت نیاز به امام زمان(ع)، اظهار کرد: بالاترین چیزی که بشر به آن نیاز دارد، نیاز به دانستن به عملکرد مطلوب برای کسب بهترین موقعیت است.

مسئول قرارگاه عمار با‌اشاره به اشراف‌اطلاعاتی امام عصر(عج)، افزود: رسول اکرم(ص)اشراف اطلاعاتی کامل به جامعه داشت، بعداز پیامبر اکرم(ص) نیز ما نیازمند اشراف اطلاعات کامل هستیم که در عصر ما نیز امام مهدی(عج) اشراف کامل اطلاعاتی به شرایط جامعه دارد.

وی با اشراف اطلاعاتی امام عصر(عج)،تصریح کرد: امام زمان(عج) به این دنیا و آن دنیا اشراف کامل دارد، حتی به ابزار و وسایل تحقق اهداف نیز اشراف کامل دارد.

امام عصر(عج) بهترین تصمیم گیرنده است

حجت الاسلام طائب با اشاره به قدرت تصمیم گیری ها، عنوان کرد: امام عصر(عج) در مواجه با شرایط جامعه به خوبی تصمیم می گیرد و این درحالی است که بشر غیر معصوم گاهی اوقات در تصمیم گیری ها دچار تظاهم می شود.

مسئول قرارگاه عماربا اشاره به اهمیت و نیاز جامعه به منبع اطلاعاتی، بیان کرد: در جامعه همیشه نیازمند یک منبع کامل اطلاعاتی هستیم که بر اساس آن بتوانیم نیازهای اطلاعاتی خود را رفع کنیم و امام عصر(عج) یک منبع کامل اطلاعاتی و دانای مطلق است که به خداوند متصل است.

وی با تاکید به اعتقاد شیعه درباره امام زمان(عج)، عنوان کرد: ما اعتقاد به غیبت امام زمان(عج) داریم نه اعتقاد به عدم وجود ایشان، زیرا ایشان مانند خورشید پشت ابر به مردم خیر و منفعت می رسانند و ما توان دیدن ایشان را نداریم.

حجت الاسلام طائب با اشاره به الطاف امام مهدی(عج)، گفت: امام عصر همیشه جامعه را مورد لطف خود قرار می دهند و گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که اگر لطف و امداد غیبی امام زمان(ع) نباشد بی شک که ما با شکست مواجه می شویم.

مسئول قرارگاه عمار با اشاره به نوع هدایت امام زمان(عج)، اظهار کرد: در حال حاضر ما از خورشید پشت ابر بهره مند هستیم، اما اگر حضور ایشان را در جامعه درک کنیم و دستور مستقیم از ایشان بگیریم و از این منبع مطلق بهره مند شویم بی شک به بهشت می رسیم.

باید زمینه را برای پذیرش ظهور فراهم کنیم

وی با اشاره به وظیفه ما در زمان غیبت، افزود: ما وظیفه داریم شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم به ظهور نزدیک شویم و جامعه را برای پذیرش ظهور امام زمان(عج)آماده کنیم و این مهم ترین وظیفه در عصر غیبت است.

حجت الاسلام طائب، تاکید کرد: برای زمینه سازی ظهور ما نیاز به برخی الزامات و موانع داریم، یعنی باید نیروهایی فراهم باشد که او را بپذیرند و برای ظهور تلاش کند و برخی از موانع هم موجود است مانند افرادی که مترصد ظهور هستند تا امام معصوم را به قتل برسانند، بنابراین باید شرایط فراهم شود تا دست بدخواهان کوتا شود.

مسئول قرار گاه عمار با اشاره به تلاش برای فراهم کردن مقدمات ظهور، خاطرنشان کرد: ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا زمینه های ظهور فراهم شود، البته به نظر من رویش های فعلی برای ظهورمناسب بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری