کد خبر: 949

دبیر کمیسیون دانشکده الهیات دانشگاه قم:

دبیر کمیسیون دانشکده الهیات دانشگاه قم با بیان اینکه ما بی رحمی را برابر با بی دینی می دانیم افزود: خشونت مهدوی به معنای قاطعیت است و نه بی رحمی و دشمنان در این زمینه در حال توطئه چینی هستند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، حجت الاسلام و المسلمین مفتح بعدازظهر امروز در مراسم اختتامیه دهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، با ارائه گزارشی از کمیسیون دانشگاه قم اظهار کرد: دانشگاه قم برای اولین بار در همایش دکترین مهدویت حضور جدی داشت که اساتید و دانشجویان دانشگاه قم در این راستا تلاش و همت فراوانی را به کار بستند.

وی ابراز کرد: در این کمیسیون  14مقاله آماده ارائه شد اما به دلیل کمبود فرصت  تنها 6 مقاله از مجموع مقالات ارائه شده در 5 محور ارائه و  مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

دبیر کمیسیون دانشکده الهیات دانشگاه قم افزود: سبک زندگی مدیران زمینه ساز در دو عرصه سبک زندگی فردی و حاکمیتی یکی از محورهای اصلی کمیسیون دانشگاه بود.

حجت الاسلام مفتح بیان کرد: یکی از مهمترین محور مقالات ارائه شده در این کمیسیون موضوع چالش خشونت در زمان ظهور امام زمان (عج) بود .

وی گفت: عده ای بر این امر اعتقاد دارند که وقتی منجی ظهور می کند همه مخالفان را از زیر تیغ خود می گذراند و برخی ها می گویند که در دوران ظهور خبری از خونریزی توسط حضرت حجت نخواهد بود.

دبیر کمیسیون دانشکده الهیات دانشگاه قم گفت: با بررسی آیات در این زمینه این دیدگاه مورد تایید واقع شد که حضرت در زمان ظهور همانند سیره جدشان عمل خواهند کرد و در ابتدا در مسیر روشنگری مخالفان قدم خواهند گذاشت و بعد از آن در صورت عدم پذیرش  حرف حق به جنگ با نااهلان و ستمگران خواهد رفت.

وی با بیان اینکه ما بی رحمی را برابر با بی دینی می دانیم افزود: خشونت مهدوی به معنای قاطعیت است و نه بی رحمی و دشمنان در این زمینه در حال توطئه چینی هستند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری