کد خبر: 948

حجت الاسلام والمسلمین قنبری:

خبرگزاری تسنیم: دبیر کمیسیون شماره دو موسسه آینده روشن قم گزارشی از روند برگزاری جلسه این کمیسیون و محورهای آن را در مراسم اختتامیه همایش بین المللی دکترین مهدویت ارائه کرد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر قنبری بعدازظهر جمعه در اختتامیه همایش دکترین مهدویت ابراز کرد: در کمیسیون شماره دو دهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت در مجموع 17 مقاله ارائه شد که شامل شش مقاله به زبان های خارجی بودیم.

وی با اشاره به محور مفهوم شناسی سبک زندگی زمینه ساز بیان کرد: سبک زندگی زمینه ساز هویت جامع انسانی است که معرفت محبت آفرین نسبت به وجود شخصیتی امام زمان(عج) را بوجود می آورد.

وی گفت: مدیریت زندگی با توسعه رفتار عادلانه، خودسازی مستمر ، گذر از خواهش های نفسانی ، مراقبت بر حلال بودن کسب و روزی و خستگی ناپذیری و مجاهدت از مفهوم شناسی سبک زندگی زمینه ساز بر می خیزد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر قنبری افزود: شکایت از وضع موجود و نگاه به آرمان شهر مهدوی به مثابه الگویی شایسته برای جامعه زمینه ساز ظهور مهدی(عج) است.

وی با اشاره به نقش زنان و خانواده در زیست دینی و عالمانه زمینه ساز، اهمیت مدیریت خانه ، پرهیز از تربیت تحمیلی فرزندان و ایجاد فضای داوطلبانه تربیت مهدوی در منازل ابراز کرد: معرفت افزایی اعضای خانواده نسبت به حضرت ولی عصر و ارتقای سطح دانشی زنان برای مبارزه با اوهام ، انتقال ارزش های دینی ، انسانی و مهدوی به نسل های آینده و الگو گیری فرزندان از مادران معتقد به آخرالزمان باید از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

وی با اشاره به محور جوانان زمینه ساز ظهور در دومین کمیسیون همایش دکترین مهدویت بیان کرد: عفت، علم آموزی، تزکیه ، وفای به عهد و انجام مناسک دینی به صورت جماعتی از ویژگی های جوان زمینه ساز ظهور بر شمرده می شود.

دبیر کمیسیون شماره دو با اشاره به محور راهبردهای رسانه ای سبک زندگی زمینه ساز دراین کمیسیون ابراز کرد: آموزش طلاب و دانشجویان برای تبلیغ موعود گرایی و مهدویت، گسترش تولیدات رسانه ای در موعود گرایی ، تاسیس شورای بین المللی میان ادیان و مذاهب در زمینه مهدویت باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری