کد خبر: 9250

گستاخی جدید عربستان علیه ایران؛ این بار از نوع هسته‌ای

عربستان سعودی سندی که ادعا می‌کند نتایج نهادهای اطلاعاتی این کشور پادشاهی است به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تحویل داده و در آن مدعی شده کشورهای ۱+۵ آماده توافق هسته‌ای با ایران به هر قیمتی هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، عربستان سعودی سندی که ادعا می‌کند نتایج نهادهای اطلاعاتی این کشور پادشاهی است به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تحویل داده و در آن مدعی شده کشورهای ۱+۵ خواستار توافق هسته‌ای با ایران به هر قیمتی هستند.


پایگاه خبری «ورلد نت‌دیلی» ضمن اعلام این خبر افزود در این سند ادعا شده توافق جامع هسته‌ای با ایران به این کشور اجازه می‌دهد تا علی‌‌رغم خطوط قرمز مد نظر کشورهای غربی بتواند با دستیابی به ذخایر اورانیوم کافی تصمیمش برای ساختن سلاح هسته‌ای را ظرف چند ماه عملی کند.

منابعی در درون شورای همکاری خلیج فارس می‌گویند این گزارش که در آستانه برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا تدوین شده به اعضای این شورا توصیه می‌کند با اعمال فشار بر کنگره، نمایندگان آمریکایی را از تأیید هر گونه توافقنامه‌ای که به ایران اجازه داشتن تأسیسات هسته‌ای، حتی برای مقاصد صلح‌آمیز را می‌دهد، برحذر دارند.

سعودی‌ها در این گزارش ادعا کرده‌اند که ایران با توجه به آنکه سالها جنبه‌هایی از برنامه اتمی‌شان را مخفی کرده قابل اعتماد نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری