کد خبر: 92

در جشن تولد دوم خرداد در دانشگاه مفید مطرح شد

محمد علی نجفی امروز عصر با حضور در دانشگاه مفید قم در مراسم سالگرد دوم خرداد به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: عده‌ای با انگیزه سیاسی به مخالفت با دولت برخواسته‌اند چرا که تحلیل آن‌ها این است که در صورت موفقیت این دولت آنان در سپهر سیاسی ایران جایگاهی ندارند و در نزدیک‌ترین رویداد سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس با شکست مواجه می‌شوند

به گزارش قم خبر، محمد علی نجفی امروز عصر با حضور در دانشگاه مفید قم در مراسم سالگرد دوم خرداد  به ایراد سخنرانی پرداخت.

نجفی انتخابات را در همه جای دنیا نقطه امید مردم عنوان کرد که از این طریق می توانند به خواسته های خود برسند.

نجفی نیز همانند دیگر منتقدان دولت احمدی نژاد با انتقاد از اقدامات 8 ساله دولت نهم و دهم گفت: بیکاری میان اقشار تحصیل کرده در یک سیر سعودی حرکت کرد و در ‌‌نهایت تمامی این موضوعات سبب شد بی‌اعتمادی مردم نسبت به دولت شکل بگیرد و روز به روز این موضوع افزایش پیدا کند، از دلایل این بی‌اعتمادی نوع ادبیات و عملکرد مدیران دولت گذشته بود چراکه آقای احمدی‌نژاد یا مدیرانش حرفی را می‌زدند وپس از مدتی عکس آن حرف رخ می‌داد چرا که تمامی شعار‌ها بی‌مبنا و بدون فکر بود.

مشاور اقتصادی رئیس جمهور به بیان مصادیقی در این زمینه پرداخت و بیان کرد:  به عنوان مثال آقای احمدی‌نژاد در آذر 89 گفت تا پایان دولت مشکل بیکاری در کشور ریشه کن می‌شود و یا در فروردین 90 گفت تاسال 92 مشکلی به نام مسکن وجود ندارد اما این اتفاق که نیفتاد کار هم بد‌تر شد، خب طبیعی است که در این شرایط مردم نسبت به حرف‌های دولت دلسرد می‌شوند.

وی عملکرد دولت احمدی نژاد را عامل دلسردی و بی اعتمادی مردم دانست و افزود: اینگونه ادبیات شعار گونه و بدون عمل سبب دلسردی شدید مردم نسبت به دولت ومسئولان شد این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که اصول گرایانی که خود سبب سر کار آمدن احمدی‌نژاد شدن در تبری جستن از احمدی‌نژاد تلاش وافری کنند.

نجفی با مخاطب قرار دادن مخالفان و منتقدان دولت تدبیر و امید گفت: مخالفان پر سروصدای دولت برخی با انگیزه سیاسی و برخی با انگیزه اقتصادی دست به مخالفت می‌زنند، عده‌ای با انگیزه سیاسی به مخالفت با دولت برخواسته‌اند چرا که تحلیل آن‌ها این است که در صورت موفقیت این دولت آنان در سپهر سیاسی ایران جایگاهی ندارند و در نزدیک‌ترین رویداد سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس با شکست مواجه می‌شوند.

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با حمایت از موضع اصلاح طلبان در قبال دولت یازدهم گفت: رویکرد اصلاحات حمایت کامل از دولت است، اصلاح طلبان به اصلاح جامعه محور و دولت محور معتقد هستند و از دولت تدبیر وامید حمایت می‌کنند.

محمد علی نجفی پس از روی کار آمدن دولت یازدهم در انتخابات سال 92  توسط رئیس جمهور به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی شده بود که نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد. از جمله مهترین دلیلی که باعث شد نجفی و تعدادی از وزرای پیشنهادی نتوانند از نمایندگان مردم در مجلس رای اعتماد بگیرند؛ علاوه بر حضور فعال در فتنه سال 88 و داشتن عقاید افراطی، داشتن سن بالای این افراد بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری