کد خبر: 8417

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی:

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: حوزه علمیه باید درس خارج ولایت فقیه و امامت و ولایت را در دستور کار خود قرار دهد امام هادی (ع) در زمینه ولایت و امامت در جامعه اسلامی دست به روشنگری‌های خوبی زدند.

آیت الله محسن غرویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر ، با اشاره به سال روز ولادت امام هادی (ع) اظهار کرد: امام هادی (ع) ۳۳ سال امامت را عهده دار بودند که ۴۱ سال عمر شریف ایشان درگیری با حاکمان ظالم و خلفای بنی عباس بود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: امام هادی (ع) در زمان حیات خود با ۷ خلیفه عباسی درگیری داشتند و سرانجام هم به دلیل مبارزات سیاسی در زمان معتض خلیفه عباسی به شهادت رسیدند، امام هادی (ع) در زمینه ولایت و امامت در جامعه اسلامی دست به روشنگری‌های خوبی زدند.

آیت الله غرویان با اشاره به موضوع ولایت و امامت در جامعه دینی کشورمان بیان کرد: حوزه‌های علمیه با کمبود درس‌هایی با موضوع امامت و ولایت مواجه است، در زمینه ولایت فقیه و نظام سیاسی حوزه علمیه باید درس‌هایی تدوین کند، حوزه علمیه باید درس خارج ولایت فقیه و امامت و ولایت را در دستور کار خود قرار دهد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به زیارت جامعه کبیره عنوان کرد: زیارت جامعه کبیره که بهترین متن در زمینه امام‌شناسی است از امام هادی (ع) به دست ما رسیده است، شیخ صدوق در کتاب عیون و اصول رضا زیارت جامعه کبیره را نقل کرده است.

وی با اشاره به شاگردان شاخصی که امام هادی (ع) تربیت کردند تصریح کرد: امام هادی (ع) شاگردان زیادی داشتند و به تربیت آن‌ها پرداختند که حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از جمله شاگردان امام هادی (ع) است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به سخنان حکیمانه امام هادی (ع) اظهار کرد: از امام هادی (ع) سخنان پند آموز و حکیمانه‌ای به دست ما رسیده است که برای این زمان و جامعه ما بسیار مناسب است.

آیت الله غرویان با اشاره به اهمیت عقل و خرد بیان کرد: کسی که حق با او باشد و از روی نادانی کاری را انجام دهد ممکن است حقش به خاطر کارهای ناشایسته‌اش از بین برود انسان نباید از روی بی‌خردی کاری را انجام دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری