کد خبر: 8216

منصوری ارانی: تاوقتی نماینده مردم کاشان هستم طرح الحاق منتفی است

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی گفت: از الحاق شهرستان های ساوه و زرندیه از توابع استان مرکزی به استان قم حمایت می‌کنیم وبه زودی یک یا چندشهرستان به استان قم الحاق می‌شود.

به گزارش قم خبر، مدتی است که زمزمه هایی مبنی بر طرح الحاق برخی شهرستان های اطراف قم از جمله ساوه و کاشان به استان قم مطرح شده است.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قم خبر با اشاره به طرح الحاق برخی شهرستان‌های اطراف به استان قم اظهار کرد: از طرح الحاق شهرستان ساوه به استان قم حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه مردم و مسئولین محلی شهرستانهای ساوه وزرندیه برای الحاق به استان قم تمایل دارند در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه تقسیمات کشوری درباره استان قم دارای اشکالات اساسی است و در پی آن هستیم تا با الحاق چند شهرستان به قم, این استان از حالت تک شهرستانی خارج شود.

امیرآبادی با بیان اینکه خانم میرگلو بیات نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نیز موافق الحاق شهرستان های ساوه وزرندیه به استان قم هستند عنوان کرد: این مسئله را در صحن علنی مجلس اعلام کرده‌اند وما نیز از پیوستن ساوه و زرندیه به قم استقبال می‌کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درباره الحاق چند شهرستان دیگر با وزارت کشور مذاکراتی داشته ایم تصریح کرد: شهرستان های ،دلیجان؛آران وبیدگل و گلپایگان از دیگر اولویتها برای الحاق به قم هستند.

وی با بیان اینکه منصوری آرانی نماینده مردم کاشان ،آران و و بیدگل درمجلس پیشنهاد الحاق آران و بیدگل به استان قم را داده اند و مانیز موافق این مسئله هستیم، خاطرنشان کرد: در صورت عملی شدن پیشنهاد آقای منصوری آرانی فقط آران و بیدگل به استان قم الحاق خواهد شد و کاشان همچنان جزو شهرهای استان اصفهان باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه احتمال پیوستن شهرستان‌های محلات و دلیجان بیش از شهرستانهای دیگر به قم  بیشتر است گفت: طرح الحاق چند شهرستان به استان قم از جمله محلات و دلیجان در غالب طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس وبررسی طرح تقسیمات کشوری به زودی در صحن علنی بررسی می‌شود.

تاوقتی نماینده مردم کاشان هستم طرح الحاق منتفی است

این در حالی است عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر در قم اظهار کرد: تا مادامی که نماینده کاشان باشم این اتفاق نمی افتد.

 
در این میان اما عباسعلی دهقانی رئیس شورای شهر آران و بیدگل در گفتگویی اظهار کرد: کاشان برای استان شدن نیاز دارد تا از آران و بیدگل به عنوان بخشی از منطقه کاشان بهره ببرد و لذا عدم همکاری مسئولان کاشان در اعطای نمایندگی مستقل به آران و بیدگل به صلاح نیست.

وی با یادآوری اینکه آران و بیدگل جزو توابع استان اصفهان است و این امر برای این شهر خسارت‌بار است، افزود: متأسفانه گاهی در حق آران و بیدگل از حیث تخصیص اعتبارات اجحاف می‌شود لذا اگر نتوانیم نماینده مستقل بگیریم به طور یقین به سمت ملحق شدن به استان قم پیش خواهیم رفت.

این مسئول با بیان ویژگی‌های مشترک میان آران و بیدگل و قم، گفت: این دو شهر از جهات مختلفی از جمله کوتاه بودن فاصله، مذهبی بودن و نیز وجود دریاچه نمک به عنوان مرز دو شهر جهت بهره‌برداری به هم نزدیک هستند.

رئیس شورای شهر آران و بیدگل ابراز داشت: نماینده شهرهای کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری برای دریافت نمایندگی مستقل برای آران و بیدگل است و این امر به‌زودی محقق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود کاشان با برادر کوچک خود یعنی آران و بیدگل در این زمینه همکاری کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری