کد خبر: 80

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم (ع) آرزوی شیعه شدن و یاری پیامبر اکرم (ص) را داشتند گفت: پیامبرگرامی اسلام تاریخ بشریت را از تاریکی نجات داد.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله محمد علی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی و مسئولان کلانتری سراسر کشور با اشاره به سالروز مبعث رسول اکرم (ص) اظهار کرد: فردا و پس فردا سالروز شادی اهل بیت و نجارت بشیریت از تاریکی بود که پیامبر با به بعثت رسیدن خود مردم را از تاریکی نجات دادند.
 

آیت الله علوی گرگانی افزود: در عالم وجود کسی به مقام پیامبر اکرم (ص) دست نیافته است و در طول تاریخ مشاهده می‌کنید که قبل از میلاد رسول اکرم (ص) پیامبران به میلاد این پیامبر اکرم (ص) به آمدن او بشارت داده بودند و همگی آرزوی دیدار این پیامبر را داشتند.

مرجع تقلید جهان تشیع خاطر نشان کرد: حضرت ابراهیم (ع) نخستین پیامبری بود که الطاف الهی بهره‌مند شدند و این در حالی است که که خداوند آتش نمرود را برای این پیامبر بزرگوار سرد کرده‌اند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم (ع) آرزوی شیعه شدن و یاری پیامبر اکرم (ص) را داشتند عنوان کرد: این سخن نشان دهنده جایگاه ویژه پیامبر (ص) در جهان هستی است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: مردم باید دل‌هایشان را خدای کنند و در این میان باید سعی کنند به سخنان پروردگار گوش فرا دهند که در این میان متاسفانه برخی از انسان‌ها تنها سخنان پروردگار را گوش می‌دهند و به آن عمل نمی‌کنند.

مرجع تقلید جهان تشیع بیان کرد: در امت آخر زمان به خاطر پیامبر اکرم (ص) قوانین به درستی تبیین شده است اما متاسفانه مشاهده می‌کنیم که جهان هستی سرشار از گناه است و برخی از انسان‌ها دچار گناه شده‌اند.

آیت الله علوی گرگانی گفت: خداوند در قرآن کریم به همه انسان‌ها هشدار داده است که اگر در دنیا دچار گناه شده‌اند در آخرت نتیجه آن را می‌بینند و ممکن است به دلیل گناهی که مرتکب شده‌اند شبیه حیوان شوند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مردم باید در همه حال نسبت به اعمال خود استغفار کنند اظهار کرد: انسان‌ها به خداوند بدهکار هستند و نباید انسان‌ها احساس کنند که خداوند از آن‌ها طلبکار است.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به مشکلات موجود در جامعه عنوان کرد: وجود مشکلاتی مانند تورم به دلیل وجود گناهان است که در جامعه رخ می‌دهد و خداوند به این وسیله بلا‌ها را بر مردم نازل می‌کند و این موضوع در حالی است که بسیاری از مردم نسبت به آن آگاهی ندارند.

آیت الله علوی گرگانی افزود: امام زمان (عج) از تمامی اتفاقات جهان هستی آگاه است و به نوعی می‌توان گفت امام زمان (عج) قلب عالم است و از همین رو انسان‌ها باید امام‌شناس باشند و هر کسی را امام تلقی نکنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری