کد خبر: 79

دادستان عمومی و انقلاب قم خبر داد

دادستان قم گفت: احکام صادره اراذل و اوباش حمله کننده به اورژانس بیمارستان شهید بهشتی قم، در مقابل‌‌ همان بیمارستانی که این اتفاق رخ داده است، اجرا می‌شود تا همه متوجه شوند که شهر کریمه اهل بیت (س) جایی برای این اقدامات نیست.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مصطفی برزگر گنجی شامگاه یک‌شنبه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) قم، با اشاره به پاسخگو بودن مسئولان در محضر خداوند، اظهار کرد: افرادی که در این نظام مسئولیتی دارند نسبت به تک تک جوانان مسئول هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب قم تصریح کرد: اگر امروز مراقب نسل جوان و نوجوان نباشیم متاسفانه به فساد‌ها و مشکلات مختلفی از جمله اعتیاد دچار می‌شوند.

گنجی خاطرنشان کرد: در حدیثی وارده از معصوم آمده که در آخرالزمان دیندار ماندن مانند آن است که در کف دست آتشی را نگاه داریم و امروز این حدیث در جامعه مصداق پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه من امروز در محله‌ای سخن می‌گویم که طی چهار ماه دو جوان از یک خانواده کشته شده است، گفت: فقط خدا می‌داند که چه دردی بر این خانواده تحمیل شده ‌و ممکن است که در آینده حتی برای بنده هم این اتفاق بیفتد که نشان از این موضوع مهم دارد که وظیفه ما سنگین است.

دادستان قم مشکل اصلی در این منطقه از قم را اعتیاد و مواد مخدر دانست و تاکید کرد: باندهای مواد مخدر دارای سرمایه‌های فراوانی هستند که نشان از بی‌رحمی آن‌ها در توزیع مواد مخدر دارد.

وی تصریح کرد: افرادی که مواد مخدری مانند شیشه را تولید کردند برنامه بلند مدت داشتند زیرا با اعتیاد به شیشه فرد معتاد حتی بعد از ترک برخی از سلول‌های ذهنی خود را از دست می‌دهد هرگز جبران نمی‌شود.

گنجی افزود: اخیرا برای بازرسی به منزلی رفتم که در ‌‌نهایت ۳۰ متر مربع مساحت داشت اما در همین فضای کم و کوچک فرد شیشه‌ای آن چنان از خود بی‌خود شده بود و در توهمات به سر می‌برد که در گوشه‌ای به همراه عده‌ای در حال مصرف مواد مخدر بود و زن و بچه او در حال گاز زدن بر کناره نانی بودند و شرایط به نحوی بود که هر انسانی از دیدن این صحنه به شدت به رنج می‌آمد.

وی در رابطه با علت برخورد قاطع با مجرمین در موضوع مواد مخدر گفت: به خاطر جوانان ما به شدت با قاچاقچیان برخورد می‌کنیم.

دادستان قم اظهار کرد: امروز به کمک خداوند شهر قم در کشور یکی از امن‌ترین شهر‌ها بوده و چندین سال است که از این نظر در مقام سوم قرار دارد.

وی ماجرای حمله عده‌ای از اراذل و اوباش به بیمارستان شهید بهشتی را مورد توجه قرار داد و برای روشن‌تر شدن این اتفاق تاکید کرد: برای ما به شدت نگران کننده است که عده‌ای اراذل و اوباش با قمه و چاقو به بیمارستان حمله کنند و درگیر شوند.

گنجی تصریح کرد: احکام صادره اراذل و اوباشی که این جرم را مرتکب شده‌اند در مقابل‌‌ همان بیمارستانی که اتفاق مذکور رخ داده است، اجرا خواهد شد تا همه متوجه شوند که شهر کریمه اهل بیت (س) جایی برای این اقدامات نیست.

پس از این سخنان هیئت همراه به سئوالات و مشکلات مردم مقیم در محله شهرک کامکار پاسخ گفت و مشکلات قضایی ایشان را با رویی گشاده حل کرد.

این دیدار و حضور با استقبال زیاد مردم این محله محروم قم همراه شد و مردم با حضور گسترده خود از فرصت دیدار مستقیم با دادستان برای گفت‌و‌گوی حضوری و مطرح کردن مشکلات خود استفاده کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری