کد خبر: 743

این استاد حوزه علمیه گفت: بهترین مردم از لحاظ ویژگی جسمی بدنی، اخلاقی و سخنوری به رسول خدا (ص) حضرت علی اکبر(ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا ضمیری در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به شخصیت حضرت علی اکبر(ع)، اظهارکرد: حضرت علی اکبر(ع) دارای ویژگی والا و ارزشمندی است که چهره زیبا و اخلاق دلیر و شجاع و اهل سخاوت آن حضرت زبان زد بود.

این استاد حوزه با بیان اینکه حضرت علی اکبر(ع) صفات خود را از سه طایفه گرفته است، افزود: حضرت علی اکبر(ع) ویژگی شجاعت و دلیری را از قبیله بنی هاشم، سخاوت را از بنی امیه و فخر و بزرگی را از قبیله ثفیف به ارث برده است.

وی به اعتراف معاویه به بالاترین فرد به خلافت، اشاره کرد و گفت: روزی معاویه با اطرافیانش نشسته بودند معاویه از آنان پرسیدند" شایسته ترین افراد برای امر خلافت چه کسی است" آنان گفتند "غیر از شما(معاویه) کسی سزاواز خلافت نیست" اما معاویه گفت "سزاوارترین فرد به خلافت علی ابن الحسین (ع) است".

ضمیری با اشاره به توانایی جسمی و قدرت بدنی حضرت علی اکبر(ع)، عنوان کرد:  حضرت علی اکبر(ع) 200 نفر از سپاه عمربن سعد را به هلاکت رساند و اولین شهید از بنی هاشم بود.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: حضرت علی اکبر(ع) وقتی به میدان جنگ در کربلا رفت امام حسین (ع) فرمودند"بهترین مردم از لحاظ ویژگی جسمی بدنی، اخلاقی و سخنوری به رسول خدا (ص) حضرت علی اکبر(ع) است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری