کد خبر: 74

امام جمعه کاشان:

امام جمعه کاشان گفت: برخی از افراد هستند که نسبت به برخی از موضوعات جاهل هستند و نباید با اینگونه افراد برخورد شدید صورت گیرد بلکه باید با زبان ساده و روان با آن‌ها صحبت شود، راهپیمایی و تظاهرات راه حل مشکلات حجاب در جامعه نیست.

به گزارش قم خبر، آیت الله عبدالنبی نمازی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان مرکز ریحانه النبی با اشاره به اینکه نباید در عرصه فعالیت‌های فرهنگی عقب نشینی کرد، اظهار کرد: حجاب یکی از نیازهای اصلی جامعه است که مسئولان نباید نسبت به آن غفلت کنند زیرا در برخی مواقع ممکن خطرات بسیار زیادی را برای جامعه به همراه داشته باشد.

آیت الله نمازی با اشاره به اینکه باید موضوع حجاب در بین زنان توسط بانوان آموزش دیده ترویج داده شود، افزود: این موضوع ممکن است نتایج مثبت خود را به همراه نداشته باشد زیرا شاید یک مرد نتواند معنای واقعی حجاب را به فرد انتقال دهد.

امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه ما به مسئولان فرهنگی دولت برای برخی از برنامه‌ها تذکر داده‌ایم، عنوان کرد: چندین بار در شهر و دانشگاه کاشان همایش حجاب و عفاف برگزار شده و ما به مسئولان دانشگاه‌ها تذکر داده‌ایم که در این زمینه فعالیت داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: مشکل حجاب با نیروی انتظامی حل نمی‌شود و تذکر لسانی برای حل این مشکل کفایت نمی‌کند، بلکه باید برای حجاب مفهوم سازی شود زیرا حجاب نیاز به تحمیل شدن ندارد و هر جا با این رویکرد وارد شده‌ایم نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.

آیت الله نمازی با اشاره به اینکه باید ضرورت‌ها و آفت‌های بد حجابی برای افراد مشخص شود خاطر نشان کرد: جامعه ما نیازمند بحث‌های کلامی است و با گشت‌های عفاف و حجاب مشکل بدحجابی در کشور حل نمی‌شود.

وی به موضوع ترویج ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: برخی به دنبال دهن کجی به نظام هستند و باید با اینگونه افراد برخورد شود و نمی‌شود کسی به راحتی به دنبال نقض هنجار‌ها باشد و حاکمیت با او مماشات کند.

امام جمعه کاشان گفت: برخی در برابر حکم الهی و باورهای مردم می‌ایستند و می‌خواهند تمامی هنجارهای جامعه را تغییر دهند و نیروی انتظامی باید با این گونه افراد برخورد قاطع داشته باشد و نهی از منکر برای این گونه افراد کار ساز نیست.

آیت الله نمازی انکار حجاب را انکار نبوت پیغمبر گرامی اسلام دانست و افزود: برخی از افراد هستند که نسبت به برخی از موضوعات جاهل هستند و نباید با اینگونه افراد برخورد شدید صورت گیرد بلکه باید با زبان ساده و روان با آن‌ها صحبت شود راهپیمایی و تظاهرات نمی‌تواند مشکلات حجاب را در جامعه حل کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جامعه نیازمند آگاه سازی در حوزه حجاب است نه ضرب و زور عنوان کرد: باید داستان‌های واقعی برای جوانان کم سن و سال‌تر نوشته شود تا آن‌ها بتوانند با مفهوم حجاب بهتر ارتباط برقرار کنند.

استاد حوزه علمیه قم به برخی از فیلم‌های صدا و سیما انتقاد کرد و افزود: در یکی از دیدار‌ها مقام معظم رهبری فرمودند شما به مسئولان صدا و سیما تذکر دهید و اینطور نیست که تمامی برنامه‌ها مورد تایید است، زیرا در حوزه ترویج حجاب صدا و سیما نقش بسیار زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه ایران در عرصه بین المللی در حال تهدید شدید فرهنگی است تصریح کرد: کسانی که فیلم‌هایی بر علیه شیعیان در حال می‌سازند می‌خواهند هویت زنان ایرانی را از ریشه از بین ببرند و مسئولان باید در این زمینه هوشمندانه عمل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری