کد خبر: 739

مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) عنوان کرد

مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) گفت: موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) تمام برنامه‏‌های خود را با هدف تبلیغ فرهنگ مهدوی توأم با ارائه الگوی کمک‏ رسانی صحیح اسلامی دنبال می‏‌کند.

به گزارش قم خبرو و به نقل از فارس، حجت‏‌‏الاسلام محمد زنگنه امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) مجموعه‏‌‏ای فرهنگی است که در راستای نشر فرهنگ مهدویت و انتظار تاسیس شده است، اظهار کرد: اهداف این موسسه در دو بخش تبلیغ فرهنگ امام زمان(عج) و خدمات‏‌‏رسانی به نیازمندان دنبال می‏‌‏شود.

وی افزود: این موسسه کاملا مردمی و مستقل است که به هیچ یک از تشکل‏‌‏های دولتی، سیاسی و اقتصادی وابستگی ندارد و از پرداختن به موضوعات حاشیه‏‌‏ای سیاسی پرهیز می‏‌‏کند.

مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) با بیان اینکه قابلیت گسترش فعالیت‏‌‏ها در اقصی‏‌‏ نقاط کشور اسلامی و فعالیت‏‌‏های برون‏‌‏مرزی با هدف نشر فرهنگ مهدویت و انتظار در سراسر جهان در این موسسه وجود دارد، عنوان کرد: این مجموعه غیر انتفاعی است و موسسان و اعضای هیئت مدیره آن حق هیچگونه انتفاع و بهره‏‌‏برداری مالی از موسسه را ندارند ضمن اینکه به عنوان یک مجموعه دینی، تمام فعالیت‏‌‏ها مطابق با فتاوای مرجعیت شیعی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه‏‌‏های فرهنگی و تبلیغاتی این مجموعه با هدف تحقق شعارهای معرفی امام زمان(عج)، محبوب کردن ایشان، شناخت تکالیف زمان غیبت و با توجه به اصول علمی و ضروری بودن مفاهیم و قابلیت کاربرد داشتن آنها طراحی شده‏‌‏ است.

زنگنه با اشاره به طرح‏‌‏های تعلیم و تربیت موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) خاطرنشان کرد: مجموعه طرح‏‌‏های آموزشی حضوری و غیر حضوری، چاپ و نشر کتاب، بروشور، مجله و راه‏‌‏اندازی و پشتیبانی کتابخانه تخصصی مهدوی در کنار برگزاری جلسات چهره به چهره از جمله فعالیت‏‌‏های آموزشی به شمار می‏‌‏روند ضمن اینکه در بعد مهندسی فرهنگ‏‌‏سازی مهدوی نیز اقداماتی همچون برگزاری نشست‏‌‏های علمی در راستای موضوع‏‌‏شناسی، مخاطب‏‌‏شناسی، ابزارشناسی آموزشی و تبلیغی و نیز آسیب‏‌‏شناسی مهدوی صورت می‏‌‏گیرد.

مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) از راه‏‌‏اندازی نهضت نرم‏‌‏افزاری مهدوی به همت این موسسه خبر داد و گفت: راه‏‌‏اندازی و پشتیبانی سایت‏‌‏های اینترنتی، تولیدات نرم‏‌‏افزاری مهدوی، تولیدات تلویزیونی، راه‏‌‏اندازی و پشتیبانی کتابخانه دیجیتال و ... هم در این مقوله می‏‌‏گنجد.

وی به طرح ذکر یار اشاره کرد و افزود: در این طرح درصدد هستیم فضاسازی زمانی برای نشر فرهنگ مهدوی، فعالیت‏‌‏های تبلیغی و گرافیکی و برگزاری جشنواره‏‌‏های فرهنگی، هنری و ورزشی را انجام دهیم.

زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت کانون ادبی انتظار را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: برگزاری شب‏‌‏های شعر، ارتباط با هنرمندان و ادیبان، برگزاری مسابقه ادبی و هنری و تولید محصولات هنری با محوریت فرهنگ مهدوی از جمله اقداماتی هستند که این کانون پیگیر آنهاست.

مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) در ادامه به دومین حوزه کاری این موسسه یعنی انفاق و خدمت‏‌‏رسانی اشاره و ابراز کرد: برنامه‏‌‏های طراحی شده خدماتی با هدف ایجاد تکیه‏‌‏گاه معنوی و انس با امام عصر(عج) در بین نیازمندان و با شعار کرامت انسانی در کمال سر و خفا، احسان کامل صورت می‏‌‏گیرند.

وی عنوان کرد: طرح هل اتی با هدف تامین گوشه‏‌‏ای از مشکلات نیازمندان و ارائه الگوی صحیح از خدمات‏‌‏رسانی اسلامی و به شیوه ارسال سبد مواد غذایی به صورت ناشناس و شبانه، طرح اکرام فرزندان خورشید با هدف حمایت آموزشی، تربیتی، فرهنگی و خدماتی از ایتام، طرح انیس به منظور زیرپوشش قرار دادن خانواده‏‌‏های یک نفره و نیازمند، طرح روابط عمومی و انفاق با هدف حل مشکل توان‏‌‏خواهان، طرح عهده‏‌‏داری برای حمایت از نیازمندان و سادات و به استقلال اقتصادی و روانی رساندن آنها و سرانجام طرح آموزشی با هدف حمایت از استعدادهای درخشان علمی که دارای فقر مالی هستند اجرایی شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری